Tropický ráj v Česku? AT Computers to dokázal!

ATC

Letošní podzimní ročník setkání distributora AT Computers přivítal 856 resellerů. První kroky resellerů v hotelu Jezerka zamířily do téměř tropického ráje mezi palmy a rákosové slunečníky, kde už je vítaly usměvavé hostesky v barevných parukách a havajských sukýnkách.

Odevšad zněly letní hitovky typické pro každou summer párty a osvěžení přišlo hned na uvítanou v podobě sangrie, pro kterou se pak zákazníci vraceli i několikrát. Jak už je u ATC zvykem, reselleři byli již na začátku rozdělováni do pěti týmů – vybírali z pěti duhových barev triček s obrázkem tropického pralesa. Celý hotel byl vyzdoben živými i umělými rostlinami, palmami, barevnými girlandami plameňáků, ananasů, palmiček a pestrobarevnými rozetami. Stěny hotelu i bary byly obehnány rákosem a všude byla cítit letní nálada, i když podzimní počasí tomu docela neodpovídalo… A protože si ATC své zákazníky hýčká, byly pro ně po celý den připraveny služby kadeřnice, od které každý zájemce vyšel spokojený s novým sestřihem či účesem.

Na úvodní ranní přednášce ATC byla ke každému týmu přidělena jedna hosteska, která resellery prováděla hotelem po celý den do jednotlivých sálů na prezentace a workshopy. Tam mohli účastníci získávat korálky, které pak směňovali v tombole plné krásných dárků – nechyběly tiskárny, routery, ani předměty typické pro léto, tedy velké bazény, plavací bary, nafukovací surfprkna, lehátka, balony, Aperol a jiný typicky letní alkohol, sluneční žabky a brýle, a spousta dalších dárků. Odpolední soutěže pro tentokrát átéčko vynechalo – kongresový sál byl od odpoledne uzavřen a probíhala v něm rozsáhlá a tajemná přestavba, aby bylo večerní překvapení dokonalé.

Odpolední přednášku za ATC uvedli obchodní ředitel Petr Vaněk a marketingový ředitel Martin Wanke – shrnuli dosavadní vývoj trhu distributorů, včetně retailu a on-line prodejů za první dvě čtvrtletí roku 2018. Hovořili o špičkovém supportu týmů ATC v oblastech (mimo těch tradičních) LFD, Cisco a networkingu vůbec, gamingu a dalších. Dále zmínili novinky na ATC webech – uživatelsky příjemné „end user“ popisy produktů, novou kategorii „chytrá domácnost“, komfortní hledání a filtrování produktů, nové konfigurátory například kabelů. A též prezentovali novinku – vyladěné řešení ESD – tedy elektronické licence, v počtu přes 2500 SW (hry, Office 365, Kaspersky a další). Martin Wanke také uvedl vedle herních PC X-DIABLO největší herní novinku ATC tohoto roku, a to vlastní značku herního příslušenství X-GAMER, kde ATC resellerům nabízí novou obchodní příležitost a garantuje vysoké marže.

Poslední workshopy končily kolem sedmé hodiny – v tuto dobu se všichni mohli těšit na chutný raut v restauraci hotelu, včetně exotických mořských pokrmů. A v osm večer začala zábava. Seshora z hotelu se linul zvuk bubnů a píšťalek, který dával účastníkům tušit, že je čeká něco velkého. Od recepce vycházel průvod připomínající brazilský karneval, složený z bubeníků, hostesek, brazilských tanečnic a tanečníků, muzikantů a zpěváků latinskoamerické kapely, go-go tanečnic, capoeiristů a dalších protagonistů večerního programu. Průvod zamířil právě do restaurace a přímo vyzýval všechny zúčastněné, aby s ním pokračovali až do kongresového sálu. Před ním už hostesky rozdávaly slaměné klobouky a sluneční brýle a všichni pak mohli vstoupit do opravdového tropického ráje, který se před nimi objevil. Plážové bary s míchanými drinky i čerstvými kokosy, lehátka a měkká křesílka k odpočinku, palmy a exotické stromy na každém rohu, ale to hlavní byla obrovská vodní stěna obklopena zelení, ze které padala voda tvoříce obrázky palem, plameňáků, logo ATC a další útvary.

Pak už účastníky čekalo jedno vystoupení lepší než druhé – celým večerem hosty provedl temperamentní moderátor a showman Jamba pocházející z afrického kontinentu. Střídala se taneční vystoupení pravých brazilských tanečnic a tanečníků ze skupiny Tradicion, vystoupení ATClatino tanečníků Zuzky a Honzy Babince, vystoupení capoeiristů, nad jejichž přemety a pohyby zůstával rozum stát. V průběhu celého večera se na vyvýšených pódiích střídaly 4 go-go tanečnice, ze kterých byla pánská část obecenstva obzvláště nadšena. K poslechu i tanci hrála latinskoamerická kapela Carisma a známé hity zahrála kapela Thesecovery. Po celý večer byly také před kongresovým sálem připraveny šikovné malířky, které zájemcům vytvořily nejrůznější ornamenty a květinové malby kdekoli na těle. A reselleři nepřišli ani o soutěže – v rámci večerního programu proběhla soutěž o nejlepší taneční pár, nejkrásnější malbu na obličeji, soutěž v limboru a jiné.

Podzimními setkáními ATC prošlo celkem téměř 1 400 lidí (z řad resellerů a vendorů) a své novinky zde předvedlo na 70 výrobců.

Související články

Leave a Comment