Retro párty ATC

ATC party

Podzimní partnerská setkání ATC se nesla v tématu RETRO a reselleři si mohli zavzpomínat na staré časy. Čtyřmi českými a jedním slovenským setkáním prošlo celkem bezmála 1500 lidí, z toho přes 800 unikátních zákazníků.

Zákazníci si mohli při vstupu vybrat ze dvou drinků, které se kdysi těšily velké oblibě – kdo by neznal bavorák a beton! Každý také od půvabných hostesek dostal placku se svým jménem a tričko s heslem „Retro jede“. Před recepcí nemohli minout motivační nástěnku, která dříve nechyběla v žádném podniku, např. s tipy na plodnější úrodu zeleniny a ovoce. J Na zdech jste si mohli pročíst vtipy z dob minulých, či se podívat na skupinové fotky zaměstnanců ATC v retrooblečení a na idoly z plakátů, které dříve zdobily snad všechny dívčí i chlapecké pokojíky. Ze stropu visely zavěšené gramofonové desky a v rámci hotelu jste také mohli narazit na retro koutky se skoro již starožitnými kousky, které jistě také pamatujete, ať už ze svého mládí, dětství nebo alespoň z televize.

ATC Tuzex

Hlavním centrem dění byl opět kongresový sál, který byl ozdoben samými retro kousky – nechyběly plakáty známých hvězd, bannery s hesly „Opilství je buržoazní přežitek a sabotáž pětiletky“ či „Ten, kdo ráno chrápe, pětiletku špatně chápe“, staré obrazy a koberečky, dřevěné lyže a turistické batohy, nebo třeba koutek à la retroobývák. Do kongresáku opět všechny sezvával Martin Wanke na úvodní seznámení a vysvětlení, co se během dne bude dít – na jednotlivé prezentace a workshopy resellery vodily právě hostesky a šikovní reselleři na nich mohli získat bony, které si pak mohli směnit v místním ATC Tuzexu. Ani letos nechybělo množství tiskáren a projektorů Epson, stejně jako produkty Asus, Brother, Dell či TP-Link, a aby to byla ta správná retro tombola, účastníci tam našli funkční walkman a Casio digitálky, hry Kloboučku hop a Mikado či Rubikovu kostku, hrací sady na soft tenis, zmenšený model tatrovky, nafukovačku à la kazetu, Granko, Studentskou pečeť či Pikao v retro obalech, mletou kávu Marilla, oblíbenou slivovici i ořechovku, soudky piva apod. Celkově bylo v chodbách hotelu k vidění celkem 150 výstavek (na jedné akci zhruba 30), kde zástupci výrobců a dodavatelů předvedli novinky a pobavili se s resellery o konkrétních záležitostech. Celá řada jich také prezentovala na workshopech.

ATC obývák

Retro téma se projevilo i v občerstvení – během dne byl účastníkům k dispozici coffebreak, ve kterém nechyběly oblíbené párky v rohlíku. A co by to byl za retrooběd, kdyby nebyl kuřecí plátek s broskví a sýrem! Všichni si na něm jistě pochutnali a pak už následovala prezentace novinek z kuchyně ATC. Za obchod vedli prezentaci Petr Vaněk, Andrea Šimonová či Petr Suk, kteří mluvili o českém a slovenském IT trhu a vývoji v poslední době. Neopomněli zmínit důležitost businessu v oblasti LFD, licencích CSP, pojištění či XaaS a zákazníkům představili také novinky v oblasti spolupráce – ATC nově nabízí pomoc i při hledání grantů a podpory, kdy dle typu zákazníka pomáhá najít vhodný dotační titul i připravit projektovou žádost. Zvládá administrativu projektů IROP (Integrovaný regionální operační program), OP JAK (Operační program J. A. Komenského), NPO (Národní plán obnovy) a dalších, pro podporu škol, nemocnic, samosprávy, menších firem, neziskovek i start-upů. Na ATC se tedy mohou reselleři obrátit opravdu s každým projektem. Téma udržitelnosti také neopomíjejí – na webech ATC byl dokončen vyhledávač produktů s TCO Certified. A téma bezpečnosti bylo také probráno ze všech stran, aby zákazníci věděli, na co si mají dát pozor a jak problémům předcházet.

Pak dostal slovo Martin Wanke, který nastínil, jak bude odpoledne a večer vypadat, a na co se tedy zákazníci mohou těšit. Zmínil, že Microsoft nabízí už 10 let produkty MS 365 (dříve Office 365) a ATC k tomuto výročí připravilo speciální promoakci se spoustou dárků. Martin se věnoval také detailnějšímu pohledu na XaaS a představil ATC tým specialistů na enterprise. Resellerům poděkoval za hlasy, díky nimž ATC získalo celkem šestinásobné vítězství v československé anketě ChannelWorld Awards a celosvětové anketě Context ChannelWatch! A na konci přednášky veškeré účastníky poprosil, aby si připomněli jednu věc z dob minulých, a to je fronta! Všichni postupně prošli přes pódium a z rukou obchodníků dostali krom potřesení pravicí jako poděkování láhev speciálního zlatého vína, které nechalo ATC vyrobit výhradně k 25. výročí osamostatnění firmy. ATC připravilo i megavýroční soutěž, kterou Martin také představil a ve které mohou reselleři vyhrát krom 3 počítačů také 250 dalších cen a při tipování správné odpovědi se jistě pobaví.

ATC vozy vb a sanitka

Po 18. hodině byla otevřena restaurace s chutným rautem a o půl sedmé začal hrát z kongresového sálu DJ Michal oblíbené retro hity – když účastníci vstoupili do kongresáku, překvapily je přímo v sále zaparkované vozy VB a sanitka! Všichni si tak s trochou nostalgie zavzpomínali… Resellery i vendory také pobavilo zhruba desetiminutové video, ve kterém figurovali oni sami – ATC rozpohybovalo a rozezpívalo jejich fotky v rytmu známých retrosongů! Zhruba kolem deváté začala skupina Velvet svou Retro show – postupně nás překvapila převleky a hudebními hity Hany Zagorové, Jirky Korna, Mekyho Žbirky, Lucky Bílé atd. Další na programu bylo jedinečné hodinové vystoupení skupiny ABBA Stars, která přítomné zvedla ze židlí a s plným parketem pak pokračovala i nezapomenutelná DJka Andrea Pomeje, které tancem sekundovaly gogo tanečnice – vždy se končilo v brzkých ranních hodinách. ATC děkuje všem obchodním partnerům za účast a těší se na viděnou na dalších akcích!

Související články

Leave a Comment