Renesanční ATC setkání

Renesance1

Podzimní série ATC setkání na Seči se nesla v duchu renesance, doby rozkvětu a znovuzrození, doby myslitelů, umění a krásy. Celkem 4 setkáními prošlo 1168 lidí, z toho na 757 unikátních resellerů.

Ty u recepce vítala Mona Lisa na obrazu a hostesky coby renesanční šenkýřky s medovinou v dřevěných pohárcích. Každý z nich dostal prostou halenu, aby zapadl do renesančního tématu, a na stěnách hotelu mohl shlédnout nejslavnější renesanční obrazy, i jejich „věrné“ kopie v podání zaměstnanců ATC. Jimi byl vyzdoben i kongresový sál a nad hlavami se zákazníkům vinula vinná réva i s hrozny.

Dovnitř resellery jako vždy lákal Martin Wanke na úvodní prezentaci, kde byli všichni rozděleni do 5 skupin a hostesky je začaly vodit na jednotlivé workshopy dle programu. Na nich vendoři nejvíce aktivním a správně odpovídajícím zákazníkům rozdělili stříbrné dukáty, za které si pak mohli z tomboly vybrat např. tiskárny či projektory Epson, produkty Asus, Dell či TP-Link, lahve červeného a bílého vína či bylinný likér Klášterní tajemství, knihy o Rudolfu II. či Leonardu da Vinci, puzzle Mona Lisa, alchymistickou sadu Malý chemik, plyšového koně či nafukovacího krokodýla, sklenice ze zeleného skla, proutěné košíky, plechové hrníčky a další. Chodby hotelu lemovaly samozřejmě i výstavky vendorů, kde byly představeny nejnovější produkty. Celkově bylo k vidění v součtu 140 výstavek od 52 výrobců. Většina z nich provázela i vlastními workshopy.

ATC renesance 2

Po obědě následovala jako vždy prezentace ATC v kongresovém sále. Martin Wanke pustil na úvod video z víkendového stěhování ATC skladu – zapojilo se přes 200 zaměstnanců ATC a ve 196 kamionech bylo převezeno zboží ze starého skladu Prologis do nového skladu v Hrušově, který nabízí 24000 m2, tedy o 8000 m2 více. Dále představil novou funkci ATC webu Spotřebník, který dokáže nabídnout spotřební materiál k vybranému produktu, tedy třeba veškeré kompatibilní náplně, válce, ale třeba i papíry či náhradní díly k vybrané tiskárně, příslušenství k danému notebooku jako jsou baterie apod. Připomněl také důležitost XaaS a Microsoft CSP, a představil nový X-Play tým, nové projekty Happy weeks a Happy hours. Zmínil i novou generaci procesorů INTEL a možnosti v EDU segmentu. Velkou novinkou je také nový projekt s názvem Powermarketing – skvělá možnost digitálního marketingu pro resellery díky vyladěnému obsahu. Krédo ATC v této oblasti je, že nejde o kvantitu sdělení, ale zejména jejich kvalitu, práci s obsahem a čteností zpráv. A v neposlední řadě Martin poděkoval za podporu a hlasy, díky kterým se ATC opět stalo Distributorem roku ve známé české anketě.

Poté předal slovo Petrovi Vaňkovi, který shrnul vývoj situace na českém a slovenském IT trhu, a upozornil na novinky ATC webu – EDU zónu, cenové, časově omezené akce, filtr na nedodané zboží a dodané nefakturované zboží, a další, které zjednoduší a zpříjemní práci resellerů. Zdůraznil také, že XaaS je opravdu velké téma a ATC v tomto ohledu nabízí silnou podporu, aby reselleři měli jejich IT bez starostí a obrátili se na ATC jako na svého poskytovatele XaaS řešení. Pak už se reselleři opět rozešli na dané odpolední workshopy.

Renesance 3

Večer po 19. hodině se kongresový sál změnil v historickou krčmu, kde si zákazníci mohli sníst večeři z bohatého renesančního rautu. Při večeři hrála k poslechu kapela Bakchus, která je svou středověkou a renesanční hudbou známá i v Hollywoodu a účastnila se natáčení spousty historických filmů či nahrála hudbu pro hru Kingdom Come. Tanečnice ze skupiny Siderea předvedly své taneční umění a lákaly k tanci i zákazníky. Svá vystoupení předvedli také světoznámí kejklíři Vlčkovi, kde se dovednosti dědí a učí z generace na generaci, či famózní šermíři z uskupení Adorea, kteří se specializují na historický šerm i šermířsko-divadelní, humorně laděná představení. Pokusy předvedl i „vědec“, který měl unikátní předměty pamatující středověk. Z renesance jsme se pak přesunuli k soudobým kapelám L. A. Sunday a Velvet, které vytáhly lidi na parket a tančilo se až do ranních hodin.

 

Související články

Leave a Comment