Barracuda: Rozhovor s Kamilem Swaczynou

Barracuda Email Security Gateway 1010 with 10 GbE Fiber NIC

Přinášíme Vám rozhovor s Kamilem Swaczynou, zástupcem společnosti Barracuda, která je na českém trhu již nějakou dobu známá v oblasti kybernetické bezpečnosti.

Pane Swaczyno, můžete nám krátce představit společnost Barracuda. Kde má své kořeny a jakým oblastem se v kyberbezpečnosti věnuje?

Hlavní sídlo je v Silicon Valley, máme přes 1.600 zaměstnanců a patříme do širší špičky výrobců zajišťující bezpečnostní řešení pro více než 220.000 zákazníků po celém světě. Vznik společnosti se datuje na rok 2003 a náš prvním produktem byla Email Security Gateway, která slouží k zabezpečení emailových serverů a blokování spamu.

Naším motem je, že poskytujeme snadná, komplexní a cenově dostupná řešení pro ochranu emailů, aplikací a cloudu, zabezpečení sítí a ochranu dat. A můžu potvrdit, že veškerá řešení jsou jednoduše konfigurovatelná a změny pro Vás budou snadnou záležitostí.

Pozoruhodností je, že Barracuda v roce 2008 akvírovala rakouského výrobce firewallu společnost Phion. V Rakousku je tak dodnes vývojové centrum a evropská podpora.

Jaký produkt je vaší vlajkovou lodí?

Protože se aktivně a mnoho let věnujeme ochraně mailů, tak jednoznačně Email Protection. Dnešní řešení se rozrostlo do robustního řešení zahrnující mnoho bezpečnostních služeb zaměřující se na ochranu před všemi 13 typy emailových hrozeb. Klient si tak může Barracuda logokoupit jednotlivou službu anebo jednotlivé balíčky služeb. Aktuálně nejzajímavější jednotlivé služby jsou: bezpečnostní školení o bezpečnosti, Cloud-to-Cloud Backup – zálohování dat Microsoft 365 Teams, Exchange, SharePoint a OneDrive, ochrana proti spamu, malwaru, proti převzetí účtu, před phishingem a vydáváním se za někoho jiného. Více na našich webových stránkách a u našich partnerů.

Pro klienty, kteří preferují své vlastní datové centrum a emailové řešení pod svou správou nabízíme řešení založené na zmiňované ESG, kterou si klient může rozšířit o službu Advanced Threat Protection. Pro menší společnosti a klienty, kteří využívají i cloudové služby pak službu Email Gateway Defense.

 

Barracuda SPAM Firewall

Jaké další produkty nám můžete představit?

Další velmi atraktivní oblastí je WAF – Web Application Firewall, kterou umíme nabídnout jako hardwarové řešení, virtuální řešení, cloudovou službu a WAF-as-a-Service. Jak říká naše logo, jedná se opět o řešení, které je jednoduše konfigurovatelné a spravovatelné, a správce tak nemusí trávit dny na změnách nastavení, a to díky funkcím, jako je například automatická konfigurace založená na strojovém učení. Chráníme tak aplikace před 10 nejčastějšími hrozbami OWASP, útoky robotů a proti DDoS útokům.

Nově máme ve svém portfoliu pro ochranu emailů službu Data Inspector, který automaticky prohledává vaše data na OneDrive a SharePoint, zda neobsahují citlivé informace a škodlivé soubory.

V oblasti síťové bezpečnosti, dodáváme ucelené řešení New Generation Firewallů, které lze nasadit na více fyzických místech a také v Microsoft Azure, AWS a Google Cloud Platform. Jejich obrovskou výhodou je jednoduchá a centralizovaná správa v rozsáhlých distribuovaných sítích s mnoha lokalitami. Důležitou oblastí je také zabezpečení připojení IIoT a OT sítí a Barracuda na tuto výzvu reaguje svým rozsáhlým centralizovaným managementem se specializovanými robustními produkty vhodnými pro použití i v nepříznivých podmínkách a s podporou SCADA protokolů.

Součástí síťové bezpečnosti je také nová služba pro zabezpečení a přístupy k sítím – Secure Access Service Edge (SASE). Nově definovaná platforma spojuje funkce Firewall-as-a-Service (FWaaS), softwarově definovanou rozsáhlou síť (SD-WAN), Zero Trust Network Access (ZTNA) a Secure Web Gateway (SWG). Řešení je výsledkem společného vývojového programu společností Microsoft a Barracuda.

Barracuda CloudGen Access – zabezpečení začíná přístupem, proto CloudGen Access Zero Trust zavádí bezkonkurenční řízení přístupu napříč uživateli a zařízeními bez výkonnostních úskalí tradičních VPN a umožňuje tak přístup k aplikacím a datům na základě rolí. Toto řešení je zajímavé pro klienty, kteří využívají hybridní anebo cloudová prostředí.

Naší obrovskou výhodou je, že veškeré naše služby se dají bezplatně a jednoduše vyzkoušet a získat tak výsledný report o stavu zabezpečení a případných hrozbách. V oblasti On-Prem pak je to jedinečná služba Instant Replacement, která klientovi zajišťuje mimo jiné lepší podporu, například reakci do 30 minut na závažný incident, tak i službu, která je v Čechách a na Slovensku velmi oblíbená, že po 4 letech klient získává bezplatně nové zařízení. Není tak výjimečné, že zákazníci mají naše řešení více než 10 let.

Jak vidíte budoucnost značky na českém trhu?

Jsou tady minimálně tři důvody, proč má Barracuda velký růstový potenciál na našem trhu. Prvním je mohutná digitalizace, kterou prochází jak státní správa tak komerční podniky. Druhým důvodem je přechod, respektive rozumný balanc mezi on premise světem a tím cloudovým, do cloudových a SaaS služeb a především migrace do Microsoft 365 světa. Dalším je rozhodně legislativa a zaváděnAtlantis logoí evropské směrnice NIS2. Dalším důvodem může být i možnost téměř okamžitého čerpání služby a tím pádem lepší ochrana našich klientů před stále náročnějšími a sofistikovanějšími útočníky.

O společnosti Atlantis

Atlantis vystupuje na trhu nejvýrazněji jako distributor s přidanou hodnotou (Value Added Distributor) se specializací na oblast hlasové a datové komunikace a vývoj software na zakázku. Na trhu působí již od roku 1994 a je stále vlastněna původními zakladateli, Pavlem Vrzákem a Jiřím Zídkem, kteří dodnes určují směr Atlantisu na trhu.

Produktové portfolio zahrnuje ty nejlepší značky v oblasti telefonie, datových přenosů, síťových technologií, datových center a konsolidované podnikové infrastruktury např. Jabra, Poly, Barracuda, QSAN Technology, AirWatch, HPE Aruba.

Významná část společnosti Atlantis pracuje na vývoji softwarových produktů. Vlajkovým produktem je systém “FrontStage” pro profesionální správu kontaktních center. Fronstage získává na trhu velká ocenění a skvělé zákaznické reference a dnes expanduje velmi úspěšně do zahraničí. Tím se Atlantisu do budoucna otevírá další obrovský poteniciál k úspěchu v zahraničí.

Související články

Leave a Comment