Rozhovor: QSAN Technology

Znáte společnost QSAN Technology? My jsme se chtěli dozvědět něco více, a tak jsme se zeptali zástupců vendora a distributora pro Českou republiku, společnosti Atlantis. Za vendora odpovídal Steven Lin, Senior Sales Director ve společnosti QSAN Technology.

Stevene, můžete nám stručně představit QSAN, kde se zrodil a jakou myšlenku představuje v oblasti ukládání dat?

QSAN je tchajwanská společnost s bohatými zkušenostmi v oblasti OEM a nyní nabízí špičkový cenový výkon pro všechny velikosti podniků za cenu pro malé a střední podniky s vlastním značkovým systémem.

Během těchto let se naše úložná řešení ukázala jako ideální alternativa k Tier 1, která dobře funguje po celém světě v různých aplikacích, jako je primární úložiště, sdílené úložiště, zálohování nebo monitoring. Probíhá také spousta pozoruhodných projektů.

Jaký je váš současný vlajkový produkt?

QSAN TechnologyNaše NVMe All-Flash pole XF3126D, které podporuje až 500 000 IOP při latenci pod 1 ms, bylo IT médii v USA komentováno jako „Game Changer“. A konečně, náš klient ve východní Evropě jej nainstaloval, aby poskytoval hostitelské služby VM až na 90 serverech a 3000 VM. Nese také mnoho podnikových funkcí, jako je SSD distribuce dat, sledování životnosti SSD a zprávy o historickém výkonu, které zákazníkům pomohou jej spravovat jednodušeji a efektivněji.

Jaké další produkty z portfolia QSAN nám můžete představit?

Produktová řada QSAN je komplexní včetně blokového úložiště a úložiště souborů. Naší nejkonkurenceschopnější technologií je blokové úložiště a nedávno jsme uvedli novou generaci řady XS3300, která má max. 12 portů pro připojení k hostiteli, škálovatelnost je až 16 PB a vynikající výkon a dobrá flexibilita pomáhají zákazníkům vytvářet na míru šité instalace, které snadno splní jejich požadavky.

Jak vidíte budoucnost značky na českém trhu?

Na českém trhu prodáváme již více než 10 let a dostáváme také pozitivní ohlasy od zákazníků. Vážíme si toho, že Česká republika je zemí s vysokým potenciálem a myslíme si, že je načase zde rozšířit povědomí o naší značce. Rádi bychom investovali více zdrojů a podpory s naším partnerem – společností Atlantis, abychom splnili požadavky trhu.

QSAN XCubeSAN XS3300 Series

Otázky pro zástupce společnosti Atlantis:

Od kdy zastupujete jako distributoři značku QSAN v České republice?

Společnost QSAN Technology zastupujeme od května tohoto roku. Jsme velice rádi, že se nám podařilo s výrobcem diskových polí QSAN uzavřít distribuční kontrakt, díky kterému rozšiřujeme naše portfolio. Atlantis se vždy snažil vytvářet komplexní portfolio pro své obchodní partnery, aby měli možnost poskládat technologické puzzle dle potřeb jejich zákazníků. Pokud se podíváme na QSAN diskové pole blíže, už od pohledu je vidět, že se jedná o profesionální řešení disponující velice zajímavými výkonovými parametry. I to bylo motivací tuto spolupráci otevřít. Věřím, že stejný dojem získají i partneři a jejich zákazníci.

Máte pro Vaše resellery/partnery partnerský program?

Ano, určitě. Stejně jako u jiných světových vendorů, které máme v distribuci, i QSAN nabízí partnerský program pro své prodejce – QSAN’s Certified Partner Program. Vstupem do programu certifikovaných partnerů QSAN získává partner širší prodejní podporu, rozšířené zdroje a výjimečnou podporu ke zvýšení prodeje a zisku certifikací. Ty se následně pozitivně odrážejí na technologické znalosti partnerů, které napomáhají ke zvýšení míry úspěšnosti prodeje a dodávek řešení síťového úložiště QSAN. Partnerské statusy jsou rozdělené do 4 kategorií: Preferred, Silver, Gold a Platinum.

Jaký produkt nebo řada produktů je u vás aktuálně nejprodávanější?

Výrobce nabízí komplexní řešení blokových i souborových datových uložišť, které je velice rozsáhlé. Samotné řady jsou děleny dle výkonových a kapacitních parametrů. Vzhledem k tomu, že distributorem jsme se stali poměrně nedávno, s ohledem na vývoj trhu diskových polí očekávám největší zájem právě o nejnovější modelovou řadu XCubeSan XS3300. Hybridní flashový úložný systém doplněný o management XEVO poskytuje vynikající výkon, kapacitu a provozní jednoduchost. S ohledem na ochranu vynaložených investic systém nabízí růst dle potřeby s libovolnou kombinací SSD, vysoce výkonných podnikových disků SAS či levnějších SATA HDD. V návaznosti na předchozí generaci jsou pole řady XCubeSAN volbou pro mnoho zákazníků díky vynikajícímu výkonu a vysoké spolehlivosti.

Určitě bych neměl zapomenout na vlajkovou loď XCubeFAS 3126 – 100% nativní flashové úložiště NVMe 3U26 s vysokou hustotou.

Jak vidíte budoucnost značky na českém trhu a jak ji budete podporovat?

Naše očekávání jsou velice pozitivní a odhodlání je vysoké. Každopádně, dostat se do podvědomí trhu není jednoduchá záležitost, která se stane jedním klikem. Pro naše technologie, které na český trh dodáváme, se snažíme vybudovat plnohodnotné technické centrum. Připravujeme a realizujeme technická školení, vytváříme testovací prostředí a v neposlední řadě poskytujeme „pre-sales“ a „after-sales“ podporu našim partnerům. Stejně tak tomu je i v případě QSAN.

Věříme, že se nám podaří úspěšně rozvířit SMB a částečně i Enterprise sektor diskových polí a QSAN přesvědčí své zákazníky, že je to skvělé řešení.

O společnosti Atlantis

Atlantis vystupuje na trhu nejvýrazněji jako distributor s přidanou hodnotou (Value Added Distributor) se specializací na Atlantis logooblast hlasové a datové komunikace a vývoj software na zakázku. Na trhu působí již od roku 1994 a je stále vlastněna původními zakladateli, Pavlem Vrzákem a Jiřím Zídkem, kteří dodnes určují směr Atlantisu na trhu.

Produktové portfolio zahrnuje ty nejlepší značky v oblasti telefonie, datových přenosů, síťových technologií, datových center a konsolidované podnikové infrastruktury např. Jabra, Poly, BarracudaQSAN Technology, AirWatch, HPE Aruba.

Významná část společnosti Atlantis pracuje na vývoji softwarových produktů. Vlajkovým produktem je systém “FrontStage” pro profesionální správu kontaktních center. Fronstage získává na trhu velká ocenění a skvělé zákaznické reference a dnes expanduje velmi úspěšně do zahraničí. Tím se Atlantisu do budoucna otevírá další obrovský poteniciál k úspěchu v zahraničí.

Související články

Leave a Comment