Vodafone spolkl UPC

UPC Vodafone

Skupina Vodafone koupila od společnosti Liberty Global její aktivity České republice, Německu, Maďarsku a Rumunsku v celkové hodnotě 18,4 miliardy eur. Toto mimo jiné znamená, že získala UPC, největšího kabelového operátora sítí v tuzemsku.

Transakce podléhá obvyklému přezkumu a schválení ze strany Evropské komise s předpokládaným ukončením celého procesu lze očekávat v polovině roku 2019. UPC jen v ČR má 1,5 milionu připojených domácností.

V České republice toto spojení má urychlit dostupnost konvergovaných služeb mobilních sítí, pevného vysokorychlostního připojení a kabelové televize. Pokrytí vysokorychlostními sítěmi nové generace společnosti Vodafone Czech Republic se tím rozšíří na 33 % domácností v České republice.

Aktivity společností Vodafone a UPC se na českém trhu doplňují. Vodafone nabízí své služby především na mobilním trhu, kde UPC nepůsobí, zatímco UPC je aktivní v oblasti pevného připojení, kterého se Vodafone účastní jen v omezeném rozsahu. Spojení půl milionu zákazníků vysokorychlostního pevného internetu a půl milionu zákazníků kabelové televize společnosti UPC Česká republika s 3,8 miliony svých mobilních zákazníků umožní společnosti Vodafone Czech Republic uvést nové konvergované služby pro spotřebitele i firemní zákazníky.

„Nacházíme se ve chvíli, která redefinuje historii UPC v České republice. Tato transakce je zasazena do širší perspektivy vývoje telekomunikačního sektoru, který je poháněn konkurenčním bojem a potřebou poskytovat našim zákazníkům skvělou konektivitu a zábavné služby, včetně kvalitního zákaznického zážitku. Až do schválení regulačními úřady a dokončení transakce je společnost UPC plně odhodlána pokračovat ve své nezávislé činnosti na trhu jako samostatný subjekt, který je součástí skupiny Liberty Global,“ řekl Martin Miller, generální ředitel UPC Česká a Slovenská republika.

Související články

Leave a Comment