František Koutník: Zvyšujeme obrátky a vyhlížíme další mety

Společnost MMD Monitors & Displays Czech Republic má na tuzemském trhu velmi silnou pozici a pracuje na dalším vylepšení. V loňském roce tak přestěhovala a sjednotila sklad s monitory, připravila se pružněji reagovat na obchodní výzvy a rozsegmentovala zákazníky. Velkou příležitost vidí ve světě gamingu a nyní na trh prostřednictvím značky Philips uvedla zelený monitor. O šancích pro resellery a různých novinkách jsme si povídali s Františkem Koutníkem, country manažerem pro Česko a Slovensko.

Jak se aktuálně společnosti MMD Monitors & Displays Czech Republic daří v prodejním kanále?
Ačkoliv ještě nemáme k dispozici finanční výsledky za Q4 2018, tak si dovolím tvrdit, že MMD se daří dobře. V Q3 2018 náš tržní podíl v Česku a Slovensku v případě obou značek dosahoval přes 22 %. Pokud je rozdělíme na Philips a AOC, pohybujeme se v obou zemích v TOP 5 značkách, takže musíme rok 2018 hodnotit velice pozitivně.

V uplynulém období jsme navíc úspěšně zvládli přestěhovat a sjednotit sklad s našimi monitory, čímž jsme zefektivnili dodávky v ČR a SR směrem k distributorům. I přes počáteční porodní bolesti, věřím, že navíc budeme schopni do budoucna rychleji a flexibilněji reagovat na obchodní příležitosti.

Co jste připravili pro resellery pro nastávající sezónu?
V první řadě bych zmínil fakt, že jsme připravili novou segmentaci a rozdělení zákazníků. Tímto krokem, chceme lépe cílit na jednotlivé skupiny zákazníků a zároveň resellerům nabídnout vyšší marži, která je bude motivovat prodávat naše monitory. Při této příležitosti bych rád zmínil i kolegy, kteří budou mít na starosti jednotlivé prodejní kanály – Janu Robešovou (B2B segment) a Martin Hempl (B2C segment), kteří jsou připraveni partnerům a resellerům poskytnout maximální podporu. Ať už jde o podporu ve výběrových řízeních, tak i vybavení prodejen formou displejů nebo dalších marketingových materiálů.

Pro resellery jsme vylepšili partnerský web, na kterém mohou najít veškeré informace o produktech, a to včetně specifikací, obrázků, certifikace apod. S výše uvedeným budou samozřejmě spojené i další marketingové aktivity jako jsou promoakce, mailingy a speciální nabídky prostřednictvím našich distributorů. A určitě nás reselleři potkají i na největších distributorských setkáních, kde budou mít možnost vidět nové produkty značek Philips a AOC.

Kde v byznys oblasti vidíte pro resellery největší příležitosti?
Jsou to následující tři oblasti – on-line, B2B a gaming. Není žádným tajemstvím, že on-line segment neustále roste, proto v něm i my vidíme příležitost pro naše zákazníky. Druhou oblastí je B2B, kde bychom se rádi ještě více prosadili s našimi technologickými novinkami. Věřím, že máme určitě co nabídnout nejen vládním organizacím, školám, ale i firmám.

Philips je zaměřen na poskytování výkonných technologií, které kombinují inovace a udržitelný rozvoj. Proto jsme nyní uvedli na trh nový “zelený” monitor Philips 241B7QGJ, který je navržen tak, aby měl nejmenší možný ekologický dopad na životní prostředí. Monitor je vyroben z lehkých plastů s 85% podílem recyklovaných plastů. Neobsahuje žádné olovo, rtuť, halogeny a PVC/BFR sloučeniny. Všechny jeho plastové části, železný rám a balící materiál jsou 100% recyklovatelné. Je vybaven Full HD IPS panelem a dále pak např. technologií LightSensor, která sleduje okolní osvětlení a automaticky upravuje jas monitoru. Označení A++ podtrhuje nesrovnatelnou energetickou efektivitu.

Již nějakou dobu máme v nabídce modely s možností připojení přes USB-C a v dalších měsících chystáme zakřivený 49″ ultra wide monitor 499P9H s rozlišením 5 120 x 144 při 60Hz a poměrem stran 32 : 9. takže i v těchto modelech s přidanou hodnotou a nabitých technologiemi vidíme stále prostor k příležitostem pro naše resellery.

Jaké máte plány v gamingu?
Co se týká gamingu, tak samozřejmě plánujeme spoustu novinek. Naše portfolio lze rozdělit na dvě hlavní produktové linie – AOC gaming (mid-range) a Agon řadu (high-end). V nižší cenové hladině, jsme uvedli na trh novou modelovou G1 a 90 řadu. U Agon 3 se jedná už o třetí generaci high-end gamingových produktů a lze zmínit zakřivený monitor AG273QCG (Nvidia G-Sync) a jeho brášku AG273QCX (AMD FreeSync 2 HDR). Přepracované a vylepšené prémiové herní monitory jsou již v prodeji. Jsou určeny především skutečným herním nadšencům, kterým nabízí rychlou obnovovací frekvenci až 165 Hz, dobu odezvy 1 ms a nejnovější technologie jako AMD FreeSync 2 HDR. Model AG273QCG navíc získal, díky svému exkluzivnímu designu, ocenění Red Dot Design Award 2018.

Dále bych zmínil, že v roce 2018 jsme byli s AOC monitory jedním z hlavních partnerů Mistroství České republiky v gamingu v Brně, kde se finálový turnaj odehrával výhradně na našich monitorech a náš lokální herní tým Gunrunners celý turnaj vyhrál. V této spolupráci bychom chtěli pokračovat i v roce 2019.

Kde pro MMD vidíte největší příležitosti ve střednědobém horizontu?
I nadále chceme na trh přinášet inovativní produkty vybavené novými technologiemi s vysokou kvalitou, prvotřídním servisem a atraktivním vzhledem. Pevně věříme v to, že koncovým zákazníkům to přinese komfortní prostředí nejen v kanceláři, ale i v domácnostech, a to vše s ohledem na životní prostředí.

Související články

Leave a Comment