COMPOS DISTRIBUTION s.r.o. Serverová konference

COMPOS DISTRIBUTION s.r.o. Serverová konference

Jako mediální partner jsme se zúčastnili konference distributora s přidanou hodnotou (VAD) COMPOS DISTRIBUTION s.r.o. Serverová konference se konala 20. října 2021 a konala se v prostorách hotelového komplexu Comfort Hotel Prague City East.

Hlavním tématem již šestého ročníku konference byly servery Supermicro. Své prezentace zde měli také zástupci společností Intel, Eset, Cisco a APC by Schneider Electric.

Konferenci zahájil a hosty přivítal Aleš Purkard, ředitel společnosti a také jednatel společnosti Jan Vostatek, který krátce shrnul osmnáctiletou historii firmy COMPOS DISTRIBUTION s.r.o. Ve své prezentaci zdůraznil zejména více než 10 let stabilní expertní tým, rychlost dodání a osobní přístup ke všem obchodním případům.

Karel Štambera - Compos Distribution

Jan Vostatek COMPOS DISTRIBUTION s.r.o.
Jan Vostatek, jednatel společnosti COMPOS DISTRIBUTION s.r.o.

Následovala očekáváná přednáška Karla Štambery, serverového architekta společnosti, který se věnoval novinkám Supermicro, jež jsou stěžejní součástí portfolia COMPOSu. Posluchači se tak dozvěděli jako první v Evropě exkluzivní informace o novinkách společnosti COMPOS DISTRIBUTION logoSupermicro, jelikož Evropská konference Supermicro, kde měly původně být novinky prezentovány, byla zrušena z důvodu covidové situace v Cernu minulý týden. Řeč byla o nových modelech řady X12 Intel a H12 AMD a odvozených jednotlivých komponentách, díky kterým jsou servery této značky jedny z nejspolehlivějších. Došlo i na super rychle ventilátory a pochopitelně i motherboardy a procesory. Představeny byly AMD Epyc 7003 a Genova, od Intelu Alder Lake a Sapphire Rapids, přičemž nechybělo porovnání, v čem vynikají Intel a AMD a pro jaká nasazení se produkty jednotlivých značek hodí.

Karlu Štamberovi patřila i další přednáška, jejímž hlavním tématem byly novinky u Intelu, především nová řada Xeon CPU Sapphire Rapids a GPU výpočetní modul Xe Ponte Vecchio. Také představil nové síťové karty pro rychlosti 100Gb a 200Gb a bližší srovnáni Intel Scalable procesoru generace 2 a nastupující generace 3.

COMPOS DISTRIBUTION s.r.o. Serverová konference servery

Po přestávce se slova ujal za Eset Václav Zubr, který vysvětlil, jak probíhají útoky, při kterých kyberzločinci vyřadí firmy z provozu i na několik týdnů. Jedná se typicky o útoky vedené manuálními operátory specializujícími se převážně na penetrační průniky a ruční hackování. Při těchto útocích jsou zneužívány nástroje standardně využívané pen-testery a součásti operačních systémů, které nejsou z podstaty fungování anti-malware produktů detekované. ESET má pro odrážení těchto hrozeb specializované řešení typu EDR schopné odhalit veškeré kroky útočníků na základě sbírání „big data“, jejich analýze v reálném čase a detekci podezřelého chování. Tento produkt dává administrátorům nevídanou vizibilitu do své sítě. Díky tomu jsou správci schopni provést hloubkovou analýzu příčiny incidentu, nebo okamžitě reagovat na vzniklý problém a úspěšně jej vyřešit hned v zárodku.

Následovala přednáška Cisco, kterou odprezentoval Martin Brož. Byla zaměřená na Unified Computing System (UCS) a na novinky v oblasti compute. Vysvětlil výhody virtualizace identifikátorů serveru pomocí UCS Manageru a jak s jeho pomocí zkrátit případný výpadek nefunkčního serveru. Dále představil hyperkonvergované řešení Cisco HyperFlex, které se hodí do firem, kde nejsou specialisté na compute, SAN a storage a jak může administrátorům ve správě, monitoringu a automatizaci infrastruktury pomoci cloudová služba Cisco Intersight.

COMPOS DISTRIBUTION s.r.o. Serverová konference sál

Poslední prezentace patřila Janu Kašparovi z APC by Schneider Electric, který po představení společnosti a jejího hlavního zaměření na oblast energy managementu, průmyslové automatizace a integrace IT/OT technologií. Poté se věnoval přehledu nových technologií v UPS, jako například ECOnversion – patentovanou technologii Schenider electric, zajišťující účinnost až 99% při splnění požadavků na architekturu. Zmínil výhody Li-lon bateriových článků s 3-násobnou životností oproti běžným olověným bateriím. Konceptu efektivního chlazení IT technologií v rámci RACK skříně s úsporou až 50% provozních nákladů na chlazení, výhody prefabrikovaných Micro-datových center, a především oblast cloud-based dohledových nástrojů EcoStruxure IT.

Souběžně s přednáškami probíhaly po celou dobu konání konference v samostatném sále výstavky partnerů akce, kde se mohli účastníci individuálně doptat na vše, co je v souvislosti s přednáškami nebo vystavenými produkty zajímalo. Půldenní konferenci uzavřel společný oběd v hotelové restauraci.

COMPOS DISTRIBUTION s.r.o. Serverová konference partner

Související články

Leave a Comment