ESET je v regionu CEE nejvýznamnějším dodavatelem bezpečnostních řešení pro IT

Největším dodavatelem bezpečnostních produktů pro koncová zařízení v regionu střední a východní Evropy (CEE) je společnost ESET. V loňském roce dosáhl ESET 37,5% podílu na trhu. Vyplývá to z nezávislého průzkumu IDC Endpoint security software market shares 2017 report od analytické společnosti IDC. Ta odhaduje, že ESET za rok 2017 v regionu CEE vygeneroval výnosy o objemu 90 milionů dolarů a dosáhl tak meziročního růstu 13,5 %.

„Technologie společnosti ESET pochází ze střední Evropy, náš první bezpečnostní software jsme vyvinuli před více než 30 lety na Slovensku, což u nás ještě více posiluje význam regionu CEE jako našeho hlavního sídla. Jsme hrdí na to, že naše společnost je lídrem v oblasti IT bezpečnosti na území Evropské unie a těší nás, že rozšiřujeme náš tržní podíl v Evropě, včetně rychle rostoucích západoevropských trhů,“ říká Miroslav Mikuš, obchodní a marketingový ředitel společnosti ESET pro region Evropy, Blízkého východu a Afriky (EMEA).

Z celosvětového hlediska je ESET podle IDC šestou největší společností zaměřenou na bezpečnostní produkty pro IT. Společnost IDC ve svojí analýze zdůraznila význam produktů ESET Endpoint Encryption a dvoufaktorové autentizace coby klíčových prvků pro nedávno zavedené evropské nařízení o ochraně osobních dat (GDPR). „Obě řešení, jak dvoufaktorová autentizace, tak šifrování, jsou k dispozici zákazníkům společnosti ESET ve střední a východní Evropě za přijatelnou cenu a jsou uživatelsky přívětivé. Jde o nabídku, která umožňuje zákazníkům společnosti ESET významně posílit zabezpečení jejich dat,“ uvedl Mark Child, vedoucí analytik pro oblast kybernetické bezpečnosti ve středo a východoevropské pobočce společnosti IDC a autor zmiňované analýzy.

Související články

Leave a Comment