Průzkum: Přes 90 % českých partnerů Acronis dokáže obnovit provoz po kritické havárii do 24 hodin

Průzkum Acronis obnova

Acronis představil výsledky průzkumu, podle kterých více než 90 % partnerů Acronis v České republice a na Slovensku dokáže obnovit provoz u svých zákazníků po kritické havárii do 24 hodin. Průzkum byl proveden v únoru 2022 mezi prodejci společnosti ZEBRA SYSTEMS, která je zastoupením Acronis v ČR, na Slovensku a jihovýchodní Evropě.

Průzkum odhalil, že drtivá většina partnerů zálohuje u svých zákazníků nejméně každý den, v případě některých kritických systémů i každou hodinu. Avšak důležité je, aby v případě havárie byli partneři schopni systémy ze zálohovaných dat obnovit do běžného provozu co nejdříve. Stále častějším důvodem takovýchto havárií jsou záměrné kybernetické útoky a jejich eliminace vyžaduje spolehlivou kybernetickou ochranu zálohovaných dat, jako je například ochrana proti ransomwaru.

Nejzajímavější zjištění průzkumu zahrnují:

  • Acronis79 % partnerů uvedlo, že zálohuje data u svých zákazníků každý den, 4 % každou hodinu a 10 % jiným způsobem (nejčastěji kombinovaně). Pouze 5 % partnerů zálohuje jednou týdně a 2 % jednou měsíčně
  • 9 % partnerů dokáže obnovit data do 1 hodiny, 32 % do 4 hodin, 50 % do 24 hodin a 9 % do jednoho týdne.
  • V posledním roce řešilo nejvíce partnerů ransomwarový útok (38 % dotázaných)
  • Phishingové útoky ve formě podezřelých e-mailů mají nejčastěji podobu neexistujících zásilek (35 %), falešných faktur (23 %) a žádostí o přihlašovací údaje (22 %).

„V současné době je typickým scénářem útoku phishingový e-mail, po jehož otevření dojde k doručení ransomwaru a následnému zašifrování dat,“ řekl Aleš Hok, obchodní ředitel společnosti ZEBRA SYSTEMS„V té chvíli je zásadní mít spolehlivý Disaster Recovery systém umožňující z bezpečně uložených dat rychle obnovit fungování kritických systémů. Ale úplně nejlepší je mít komplexní platformu kybernetické ochrany, jakou disponují například naši partneři, která riziko takového útoku vyloučí.“

Související články

Leave a Comment