Solitea koupila Techniserv IT

IT technology laptop

Brněnská softwarová firma Solitea koupila jinou, taktéž brněnskou, firmu Techniserv IT. Ta vyvíjí software pro státní správu a velké korporátní zákazníky, stejně jako její nový majitel. Díky akvizici zvětší Solitea tržní podíl a také jí to pomůže v lepší spolupráci se státní správou, uvedl v tiskové zprávě předseda představenstva Martin Cígler, který se stal jihomoravským podnikatelem roku za rok 2021.

„Techniserv IT má podobné zákazníky jako my, a touto akvizicí tak v mnohých ohledech výrazně navýšíme své kapacitní možnosti. Dokáže ale navíc dodávat také softwarové balíčky, které si Solitea dosud musela zajišťovat u subdodavatele. Velký potenciál transakce spatřujeme i v tom, že budeme schopni současným zákazníkům dodávat komplexnější řešení a služby. Současně získáváme mnoho kvalifikovaných odborníků,“ uvedl Cígler.

Solitea patří ve střední a východní Evropě k největším dodavatelům účetních a podnikových informačních systémů určených pro komerční segment i pro státní a neziskové organizace. V Česku je lídrem na trhu pokladních systémů a její cloudové služby pro drobné podnikatele, například iDoklad, využívají statisíce zákazníků. Dodává do 35 zemí světa, má 1400 zaměstnanců a v posledních letech udělala desítky podobných akvizic. Letos by měly výnosy činit 130 milionů eur (3,3 mld Kč).

Společnost Techniserv IT existuje 20 let a podle generálního ředitele Luďka Teleckého je spojení dalším krokem k rozvoji. Letos předpokládá obrat přes půl miliardy korun.

Zdroj: ČTK/allnews.cz

Související články

Leave a Comment