Mechanická klávesnice Genesis Thor 401 RGB

Každý herní nadšenec u PC stráví nejvíce času s jednou rukou na myši a druhou na klávesnici. Ať už se zaměřujete na FPS tituly, RPG, strategie nebo třeba MOBA hry, budete vždy potřebovat, aby tyto dvě periferie byly co nejlepší. Dnes se zaměříme na mechanickou klávesnici GENESIS THOR 401 RGB, která potěší především hráče, co si přejí být vidět a zároveň nechtějí slevovat ze svých technických nároků.

Severský bůh na diskotéce

Jako první si vezměme na paškál to, jak vlastně klávesnice THOR 401 RGB působí na pohled. Jak už její název napovídá, všechno se zde bude točit kolem RGB efektů a spousty světýlek, která vašemu hernímu doupěti dodají ten správný osobitý charakter. Ke kontrole podsvícení slouží defaultně kolečko, které najdete v pravém horním rohu klávesnice. Můžete upravovat jeho intenzitu i přednastavené efekty, což je celkem praktické řešení pro ty, kteří se nechtějí v klávesnici složitě vrtat pokaždé, když je jejich aktuální nastavení omrzí.

Pro složitější práci s podsvícením se potom můžete obrátit také na software od výrobce, který nabídne plnou možnost kontroly nad tím, jak vám svítí každá klávesa. Pokud tak například chcete, aby vám svítila pouze písmenka WSAD a ještě každé jinou barvou, není to vůbec problém. Kromě kolečka ovládajícího podsvícení najdete také multimediální tlačítka, která poslouží především hráčům poslouchajícím při hraní hudbu. Usnadněná kontrola médií ale samozřejmě obecně přijde vhod každému. Základem zde jsou tři menší tlačítka základních funkcí, která mají na starost pauzu/play a přeskakování či vracení písní. K dalšímu ovládání médií potom můžete využít ještě klávesy F1-F12.

Žádný herní maraton není tabu

GenesisKlávesy mají příjemnou míru odezvy a každou svoji akci na nich jemně pocítíte. Bez problému se s klávesnicí však pracuje nejen při hraní, ale také při běžné práci, takže pokud hledáte něco univerzálnějšího a hry nejsou vaší jedinou vášní, THOR 401 vás rozhodně nezklame. K pohodlí pomáhá také podložka pod zápěstí, díky které eliminujete nepohodlné položení rukou na desce stolu při dlouhých herních maratonech.

ATCHráče jistě potěší, že THOR 401 bez problému funguje ghosting, takže ani vy vypjatých a chaotických momentech se vám nestane, že by snad nějaký váš input zůstal bez odezvy. Když už mluvíme o odezvě, ta se drží na osmi milisekundách, což je v případě herních klávesnic takový průměr, takže zde nemůžeme mluvit o nějakém vybočení kterýmkoliv směrem, na druhou stranu je to standard z jasného důvodu a to je ten, že vám to bude v pohodě stačit.

Závěr:

Celkově vzato je GENESIS THOR 401 RGB solidním konkurentem na trhu herních klávesnic, který svojí funkčností nezaostává za ostatními. Svojí přizpůsobitelností ale rozhodně potěší a pokud tak dáte nejen na pragmatické využití klávesnice, ale také na fešný vzhled, který lze dle libosti upravit je tohle kousek určený přesně pro vás.

Redakce

Související články

Leave a Comment