Zařízení pro moderní gigabitovou lokální síť

AVM FRITZ!Powerline 1260E

Zatím nejnovějším zařízením je AVM FRITZ!Powerline 1260E. Po připojení do běžné elektrické zásuvky může zařízení přenášet data rychlostí až 1200 Mbit/s, což je vyhovující i pro multimediální aplikace v HD kvalitě.  Přenos dat je přitom odpovídajícím způsobem zabezpečen s pomocí šifrování 128-bit AES.

Pro větší flexibilitu je AVM FRITZ!Powerline 1260E vybaven i moderními Wi-Fi technologiemi, které rovněž podporují vysoké přenosové rychlosti. Díky využití 2 x 2 dual-band Wireless AC + N je k dispozici bezdrátová konektivita 866 Mbit/s + 400 Mbit/s. Ve výbavě nechybí ani klasický gigabit LAN port pro připojení prostřednictvím Ethernet kabelu.

Komfortnější využití Wi-Fi umožní nová verze aplikace FRITZ!App WLAN for Android, která je mimo jiné vybavena funkcí “Measure Wi-Fi throughput”. Uživatelé tak mimo jiné mají možnost v reálném čase sledovat sílu Wi-Fi signálu a aktuální rychlosti bezdrátového přenosu dat.

AVM FRITZ!Powerline 1260E je tak skvělým doplňkem ke špičkovým modemům a routerům AVM FRITZ!Box 7590 DSL a AVM FRITZ!Box 6590 Cable. Zákazníci mají díky tomu možnost vybudovat si moderní mesh síť s využitím takových přenosových technologií, které jsou pro ně optimální.

Důležitou předností všech produktů AVM je jejich snadná použitelnost díky jednoduché instalaci a konfiguraci. Tyto vlastnosti jsou založeny na přehledném a komfortním uživatelském rozhraní, které poskytuje operační systém FRITZ!OS. Díky tomu mohou i málo zkušení uživatelé z řad domácností a menších firem bez problémů využívat všechny dostupné funkční možnosti zařízení AVM.

Autor: Petr Smolník, šéfredaktor

Související články

Leave a Comment