Společnosti Comdata a Konecta se spojují pod jednotnou značku

Comdata a Konecta

Španělská skupina Konecta a italská společnost Comdata, která působí rovněž v České republice, jsou od nynějška sloučeny pod společnou značku Konecta. Obě firmy patří mezi významné globální hráče v oblasti outsourcingu zákaznického servisu. Od spojení si slibují posílení své pozice na světovém trhu i možnost efektivnějšího rozvoje nových inteligentních řešení, jež jsou pro úspěch v dynamicky se rozvíjejícím sektoru klientských služeb stále důležitější.

Jedny z předních světových firem v oblasti outsourcingu zákaznického servisu (CX BPO), španělská skupina Konecta a italská společnost Comdata, která působí také v České republice, oznamují sloučení. Nyní budou vystupovat pod společnou značkou Konecta. Ta se tak optikou ročních tržeb stává šestou největší skupinou na světovém trhu v daném oboru.

Sloučení umožní skupině Konecta nabízet služby ve více než třiceti jazycích pro regionální i nadnárodní klienty. Ti pocházejí nejčastěji z koncových odvětví, jako je finančnictví a pojišťovnictví, nové technologie, telekomunikace, maloobchod, veřejné služby, průmysl či zdravotnictví. Součástí klientského portfolia vzniklé skupiny je více než 500 velkých společností z Evropy, Severní a Jižní Ameriky či Afriky.

Společnost se bude opírat o své dominantní postavení v Latinské Americe, Španělsku, Itálii nebo Francii. Významné postavení však má i ve Střední Evropě, včetně České republiky. V tuzemsku spolupracuje kupříkladu s klienty jako O2, Vodafone, Telly, Skylink, mBank, Raiffeisenbank, PPL, Ferrero, ČEZ či E.ON. Provozuje zde též sociálně odpovědné programy, v rámci kterých poskytuje pracovní příležitosti zdravotně postiženým či pomáhá trestaným osobám s opětovným začleněním se do společnosti.

Vzájemné propojení know-how

„Touto transakcí jsme uvedli v život globálního lídra na trhu CX BPO. Pilířem další strategie bude i nadále snaha předvídat vznikající potřeby našich klientů, plnit jejich specifické požadavky v jednotlivých regionech a získávat pro ně nové tržní příležitosti,“ popisuje José María Pacheco, zakladatel a předseda představenstva společnosti Konecta.

„Velmi se těšíme na vstup do zcela nové kapitoly. Jsme rádi, že můžeme spolupracovat s vedením společnosti Konecta, které v uplynulých letech jednoznačně prokázalo neuvěřitelné know-how v našem oboru. Jednotlivé týmy Comdata, jimž bych chtěl za jejich práci velmi poděkovat, jsou rovněž nadšené z vyhlídky na návrat do první ligy CX BPO,“ uvádí Massimo Canturi, generální ředitel společnosti Comdata Itálie a člen představenstva nové skupiny.

TZ

Související články

Leave a Comment