Přístupový bod s PoE v designu požárního hlásiče

Přístupový bod s PoE

Hledáte základní samostatný bezdrátový přístupový bod s dobrým výkonem a cenou, který osloví malé firmy? Už nemusíte! Představíme vám jeden, který se bude hodit do vašeho síťového portfolia. Je speciálně navržen pro použití v malých kancelářích a podnicích.

Cílem produktu NWA1123-ACHD společnosti Zyxel je poskytnout bezdrátový přístup všem uživatelům v jeho okolí v pásmech 2,4 GHz a 5GHz. Na každé frekvenci má až osm SSID, to je celkem 16 SSID. Podporuje technologii 802.11a/b/g/n/ac (až 1.6 Gbps). Nechybí šifrování WPA2 a z dalších funkcí například napájení přes PoE. Funguje nejen jako přístupový bod, ale může se stát samozřejmě i AP, repeaterem či bridgem.

Je to požární hlásič, není to požární hlásič

Své místo si najde především na stropě. Jeho vzhled s kulatým tělem jistě zmátne nejednoho člověka, který tento přístupový bod bude mít za požární hlásič. Pro umístění slouží zadní část těla – stačí přimontovat přiložený adaptér pro strop a do něj NWA1123-ACHD zasunout. Zařízení není velkých rozměrů (211 x 223 x 39 mm) a váha činí 750 gramů, navíc je ohnivzdorné a kompatibilní se Kensington zámkem. Udávaná střední doba mezi poruchami činí uctihodných 1 306 790 hodin, proto na něj výrobce dává doživotní záruku. NWA1123-ACHD snese i poměrné extrémní teploty, pracuje od -20 do +50 stupňů Celsia. Na zadní straně se nacházejí dva porty RJ-45, tlačítko pro reset a připojení síťového adaptéru.

Pokrokové MIMO

Novinka má antény vestavěné uvnitř, které jsou designovány a optimalizovány pro maximalizaci bezdrátového pokrytí. Přístupový bod je vybaven technologií beamforming nové generace, která umožňuje vyšší rychlost přenosu dat pro všechny stávající klienty bez ohledu na to, jestli podporují řešení MU-MIMO. Technologie Wave 2 jako druhá generace standardu 802.11ac přináší nové Multi-User MIMO (MU-MIMO). Jde o důležitý vývoj v oblasti WiFi, který přístupovému bodu umožňuje komunikovat s více klienty současně a nabízí v případě modelů 3×3 třikrát vyšší výkon.

Výkon je zaručen a pokrytá skvělé

Systém MLD potom zlepšuje poměr signál-šum (SNR) zhruba o 3 dB. Tato zařízení fungují na principu RF First, který pro zajištění maximálního pokrytí a vyšší přenosové rychlosti optimalizuje rádiové frekvence v celém hardwaru. Vzhledem ke komplexnímu paletě vlastností a podpoře protokolu IPv6 je model ideálním řešením jak pro kanceláře, tak i pro hotely a školy. Utilita Zyxel ZON umožňuje rychlé nastavení sítě a funkce Smart Connect zase umožňuje síťovým prvkům Zyxel, aby se vzájemně rozpoznaly. Smart Connect navíc zjednodušuje nastavení a údržbu všech dalších funkcí, které je možné spravovat vzdáleně.

Zyxel NWA1123-AC HD přináší velmi slušný výkon. Při testech kopírování souborů v blízkém dosahu z pracovní plochy počítače s Windows 10 Pro vybaveným adaptérem Netgear AC1200 USB 3 se rychlost pohybovala kolem 55 MB/sec a ve vzdálenosti 10 metrů od AC klesne jen mírně a to na 50 MB/s. Pokrytí je stejně dobré. Výpadky byly zaznamenány až na vzdálenost 41 metrů. K dispozici je i filtr proti rušení signálu z mobilních sítí (3G a 4G).

Závěrem a zhodnocení Zyxel NWA1123-ACHD

Přístupové body druhé generace standardu 11ac tvoří přibližně 60 % celkových prodejů firemních přístupových bodů. Malé podniky si přitom žádají jednoduchou a nízkonákladovou bezdrátovou síť. V tomto případě se NWA1123-ACHD jeví jako vhodný uchazeč. Jeho výkon a rozsah jsou dobré, vytkli bychom mu snad jen obtížnější nastavení, což však v případě vás resellerů ale nehraje roli. Za cenu 4 450 Kč je to však skvělá volba a o to více lákavější, že jde o zařízení podporující PoE.

 

Související články

Leave a Comment