Pavel Bezucký je novým generálním ředitelem Schneider Electric

Pavel Bezucký

Pavel Bezucký nastoupil od začátku prosince 2022 na pozici generálního ředitele Schneider Electric. Jeho hlavním úkolem je posílení značky Schneider Electric jako lídra digitální transformace řízení energie a automatizace na českém trhu. Zaměří se mimo jiné na podporu obchodu a rozvoj partnerské sítě. Jedním z jeho strategických poslání je připomínat Schneider Electric jako společnost, která se již dlouhá léta zabývá ekologií a udržitelností svých výrobků a služeb. Dosavadní generální ředitel Vladimír Tichý přijal novou výzvu ve společnosti Parker Hannifin.

„Těším se, že využiji své zkušenosti z mezinárodních společností, abych pomohl šířit udržitelné principy do všech oblastí života díky nejmodernějším technologiím Schneider Electric. Mojí hlavní prioritou bude směrování zkušeného týmu Schneider Electric tak, abychom společně našim zákazníkům ukazovali, jak mohou technologie a služby přispívat k udržitelnému způsobu života. Věřím, že kombinace technických, obchodních a manažerských zkušeností mi umožní uchopit tuto náročnou, ale zároveň naplňující, vizi zodpovědně a s chutí,“ komentuje svoji novou roli Pavel Bezucký.

Pavel Bezucký přichází z dánské společnosti Universal Robots vyrábějící kolaborativní roboty, kde řídil aktivity ve střední a východní Evropě a v Rusku. Předtím zde zastával pozici obchodního ředitele pro Českou republiku a Slovensko. Působil jako generální ředitel výrobce turbín společnosti CNC TVAR a jako obchodní a marketingový manažer získal mnoho zkušeností v oblasti průmyslové automatizace a všeobecného strojírenství ve společnostech Mauting, Rockwell Automation a B&R Industrial Automation.

Na pozici generálního ředitele Schneider Electric tak přichází zkušený manažer s rozsáhlými znalostmi v oblasti strategického a obchodního řízení a rozvoje automatizace a výroby.

Pavel Bezucký vystudoval strojní fakultu na Vysokém učení technickém v Brně. Je ženatý a má 5 dětí. Mezi jeho koníčky patří jachting, cyklistika a lyžování.

TZ

Související články

Leave a Comment