Neúnavný pracant do firemního prostředí i k týmovému použití

RESELLER CHANNEL NETWORK NEWS

Nenápadný, ale přesto plný technologií, funkcí a šetřící nejen životní prostředí a peněženku, ale i oči. Takový je sedmadvaceti palcový monitor, který byl stvořen pro každodenní práci s počítačem. Své uplatnění si najde ve firmách a pracovnách. Nikde přitom nebude dělat ostudu a hezky zapadne.

Monitor 272B8QJEB značky Philips je bratříčkem námi dříve recenzovaného 240B7QPJEB. Nabízí podobné vlastnosti, a největším rozdílem je o něco větší zobrazovací panel a 10bitové barvy s interním 12bitovým procesingem a Flicker-free technologií pro redukování únavy očí. To vše pomáhá vyšší produktivitě, a navíc díky použitým technologiím nezatěžuje oči. Tato série monitorů od Philipsu kombinuje chytré ergonomické řešení a navíc jsou přátelské k životnímu prostřední.

Obraz, jak má být

Model Philips 272B8QJEB je určen pro firemní aplikace, které požadují vysoké rozlišení a výkon. Jeho rozměry včetně stojanu jsou 625 x 530 x 224 mm a váha činí 6,9 kilogramů. Je proveden z černého matného plastu a rámečky mají tloušťku pouhé dva milimetry. Jako zobrazovač byl použit IPS 27” panel (68,5 cm) s QHD rozlišením 2 560 x 1 440 bodů s 60 Hz. Díky němu nabízí ostrý obraz s dobrým vykreslením detailů v sRGB barvách.

Navíc tento 10bitový panel s vnitřním 12bitovým zpracováním obrazu dodává až 1,07 miliard barev. To je výrazně víc, než nabízí tradiční 8bitové panely (16 milionů barev). Udávaný jas je 250 cd/m2 a typický kontrastní poměr činí 1 000 : 1. Z šedé do šedé se dokáže přepnout za 5 ms (doba odezvy) a pozorovací úhel činí 178° (horizontální i vertikální). Z našeho subjektivního dojmu obraz hodnotíme jako velmi použitelný, věrný a díky velikosti panelu a zmíněným pozorovacích úhlů dokonce i dostačující pro práci v týmech – vejdou se kolem něj a všichni budou dobře vidět.

Dostatek portů pro vše

Kompletní škála konektorů dělá z modelu 272B8QJEB vhodné řešení pro každodenní práci. Od analogového VGA portu, přes digitální DVI-D, HDMI 1.4 a DisplayPort 1.2. K monitoru tak připojíte jakékoliv zařízení. Navíc, díky dvojici SuperSpeed USB 3.0 konektorům, můžete přenášet data až rychlostí 5,0 Gbit/s, případně dobíjet svá mobilní zařízení. Kromě toho je k dispozici ještě dvojice USB 2.0 portů. Součástí monitoru jsou i dva zabudované dvouwattové stereo reproduktory. Zvuk, jak už to v této třídě monitorů bývá zvykem, je však plastický a jejich využitelnost vidíme pouze v případě nouze. Nechybí však ani 3,5“ konektor pro připojení reprobedýnek, nebo sluchátek.

Chválíme ergonomicky tvarovaný stojan, který dole nabízí možnost odložit mobilní telefon nebo jiné drobnosti. Monitorem lze natáčet o 175°, nebo nastavovat výšku (do 130 mm). Čep nabízí otočení na výšku o 90° a sklopit ho lze od -5 do 30 stupňů. Na zeď lze připevnit prostřednictvím držák standardu VESA (100 x 100 mm). Velmi nás potěšila spotřeba monitoru, kdy v ECO režimu odebírá pouhých 17 wattů, v plném zatížení jen o nějaký ten watt více a ve stand-by režimu se vejde pod 0,5 wattů.

Ergonomie pro zdravější pracovní prostředí

Philips 272B8QJEB je vybaven řadou technologií pro ulehčení pracovního procesu. Například mód EasyRead poskytuje možnost číst na něm podobně, jako kdybyste tak činili z běžného papíru. K dispozici je i Flicker-free technologie a speciální mód LowBlue, který snižuje potenciálně škodlivé krátkovlnné modré světlo z LCD monitorů. Díky těmto vylepšením je možné soustředit se na práci, bez nepříjemné námahy očí. Tento model (existuje i v další konfiguraci) je navíc vybaven pohybovým senzorem, umožňující šetřit energii. PowerSenzor je zabudovaný ve spodní straně rámečku a prostřednictvím infračerveného signálu zjišťuje, zda se před monitorem nachází uživatel. Podle toho umí automaticky snížit jas monitoru, nebo naopak zvýšit, pokud se vrátí. Takto je schopen ušetřit až 80 % energie na svůj provoz. Pokud by pro práci nestačil jeden monitor, lze díky funkci daisy channel display portů připojit za sebou do série několik monitorů.

OSD monitoru se ovládá prostřednictvím klasických tlačítek umístěných v pravého dolním rohu monitoru (ze spodu). Pracují přesně a nabízejí dobrou míru odezvy. Samotné menu je standardní jako v případě dalších modelů Philips a dobře použitelné (vše je rozděleno do osmi nabídek).

Závěrem, anebo zhodnocení Philips 272B8QJEB

Monitor Philips 272B8QJEB rozšiřuje úspěšnou řadu 27palcových QHD monitorů navržených pro profesionály, kteří chtějí dobře fungující zobrazovač s pokročilými technologiemi. Obraz je věrný, z výroby je již zkalibrován, a tak ho stačí pouze vybalit, zapojit a začít používat. S cenou startující na 6 400 Kč můžeme tento monitor doporučit každému, kdo hledá skvělé řešení pro produktivitu, ale třeba i pro nenáročné hraní her, přičemž jako 27“ monitor nabízí ideální rozlišení 2 560 x 1 440 pixel.

Související články

Leave a Comment