Microsoft za 7,5 miliardy USD převezme GitHub

Microsoft deal

Společnost Microsoft dosáhla dohody o akvizici společnosti GitHub, světové platformy pro vývoj softwaru, kde se učí více než 28 milionů vývojářů, sdílí poznatky a spolupracuje na vytváření budoucnosti. Tím chce umožnit vývojářům dosáhnout více v každé fázi vývoje životního cyklu, urychlit podnikové využití služby GitHub a nabídnout vývojářské nástroje a služby Microsoftu novým uživatelům.

Podle podmínek této dohody získá společnost Microsoft společnost GitHub za 7,5 miliardy dolarů v akciích společnosti Microsoft. S výhradou obvyklých uzavíracích podmínek a dokončení regulačního přezkumu se ukončení akvizice předpokládá do konce tohoto kalendářního roku.

Platforma GitHub si udrží svůj charakter vývojářské společnosti a bude fungovat nezávisle, aby poskytovala otevřenou platformu pro všechny vývojáře ve všech průmyslových odvětvích. Vývojáři budou i nadále moci využívat pro své projekty programovací jazyky, nástroje a operační systémy podle svého výběru – a stále budou moci využít svůj kód na libovolný operační systém, jakýkoli cloud a libovolné zařízení.

Viceprezident společnosti Microsoft Nat Friedman, zakladatel vývojové platformy Xamarin a veterán open source, převezme roli generálního ředitele společnosti GitHub. Současný generální ředitel společnosti GitHub Chris Wanstrath se stane technickým pracovníkem společnosti Microsoft, bude podléhat výkonnému viceprezidentovi Scottovi Guthriemu a rozvíjet strategické iniciativy v oblasti softwaru.

„Jsem nesmírně hrdý na to, čeho společnost GitHub a naše komunita dosáhly v uplynulém desetiletí, a nemohu se dočkat toho, co je před námi. Budoucnost vývoje softwaru je optimistická a jsem nadšen, že jsme se spojili se společností Microsoft, abychom toho dosáhli,” řekl Wanstrath. „Jejich zaměření na vývojáře dokonale odpovídá našemu zaměření a jejich rozsah, nástroje a globální cloud odehrají obrovskou roli v tom, aby byla platforma GitHub ještě cennější pro vývojáře z celého světa.”

Společnost Microsoft očekává, že po ukončení transakce budou finanční údaje společnosti GitHub zveřejňovány v rámci segmentu Intelligent Cloud. Společnost Microsoft očekává, že akvizice bude akceptovat provozní výnosy ve fiskálním roce 2020 bez obecně uznávaných účetních zásad (non-GAAP) a bude mít minimální zředění, ve výši méně než procento na výnosy na akcii ve fiskálních letech 2019 a 2020 na bázi non-GAAP, na základě očekávaného časového rámce uzavření transakce.

Související články

Leave a Comment