Klikman se proměnil na eD Profi

ediprofi

Distributor eD system spustil novou partnerskou síť prodejců IT a komunikační techniky s názvem eD Profi. Ta vznikla spojením české sítě Klikman a slovenské Digipro.

Společnost tímto krokem sloučila pod jednu značku resellery v České republice i na Slovensku a vytvořila síť s téměř dvacetiletou tradicí a více než 260 prodejnami, které pokrývají především menší města ve všech koutech obou zemí.

„Koncoví zákazníci si v dnešní době dovedou na internetu najít, ve kterém z e-shopů zakoupí notebook nebo monitor cenově nejvýhodněji, často ale selhávají při výběru potřebného vybavení,“ vysvětluje Petr Slouka, výkonný ředitel eD system. Právě v takových případech jim pomůže regionální partner kousek od jejich domova, ke kterému mohou přijít osobně do kamenné prodejny pro odbornou radu a rovnou si u něj daný produkt prohlédnout, vyzkoušet a koupit.

Společnost eD system pro síť eD Profi zajišťuje marketingovou a prodejní podporu. „Pro prodejce například několikrát do roka pořádáme bezplatná školení a semináře nebo připravujeme katalog s akčními produkty, který roznášíme koncovým zákazníkům v okolí prodejen,“ uvádí Daniel Vondráček, marketingový ředitel eD system s tím, že zázemí distributora resellerům zajišťuje ceny, které jsou srovnatelné s cenami velkých e-shopů.

Nová síť nemá ambici provozovat další z řady e-shopů, který prodává IT zboží. Proto ani na nově spuštěném webu www.edprofi.cz e-shop neexistuje. Cílem je pomoci zákazníkům v regionech skrze resellery získat odborné poradenství v oblasti IT a nabídnout jim široké portfolio produktů za konkurenceschopné ceny.

Související články

Leave a Comment