Infoblox Security & Cloud Road Show s Veracompem

Společnost Infoblox uspořádala pro své partnery a zákazníky celosvětovou sérii setkání s názvem Security & Cloud Road Show. Pražská zastávka se uskutečnila ve spolupráci s VAD distributorem Veracomp.

Setkání bylo zaměřeno na komplexní představení kyberbezpečnostních řešení, proto byly součástí prezentací i řešení společností Fortinet, Extreme Networks a Tenable. Partnerský příspěvek představila společnost Dimension Data.

Dopolední část setkání, které se uskutečnilo v pražském hotelu Aquapalace, zahájil Jan Ryneš z Veracompu přednáškou o zabezpečení DNS. Kromě praktických příkladů a principů uvedl i příklady útoků za minulý rok. Samotné Infoblox řešení, které zabezpečení DNS řeší, představil následně Piotr Glaska přímo z Infobloxu – hovořil o exfiltraci dat, N-Gramu a zapojení bezpečnostního ekosystému. Jak se pak takové řešení nasazuje v praxi (s nutnosti detailního projektového řízení) představil Petr Zemánek z Dimension Data.

Odpoledne se pak neslo ve znamení praktických řešení a technologických ukázek: Jason Clark z Tenablu vysvětloval princip skenování zranitelnosti a rostoucího počtu kybernetických útoků. Zdeněk Pala z Extreme Networks následně předvedl integraci s Infobloxem a možnosti nastavení hlášení detekovaných hrozeb. Závěrečná přednáška pak patřila Fortinetu a Janu Václavíkovi, který hovořil o automatické eliminaci nežádoucí komunikace skrze perimetr.

Po skončení přednášek měli účastníci možnost vyslechnout a zapojit se do moderované panelové diskuse.

Související články

Leave a Comment