Microsoft Teams je tu dva roky a přidává funkce

Služba Microsoft Teams oslavila v březnu dva roky od svého spuštění a představila nové funkce, díky kterým je spolupráce ve firmě pro všechny dostupnější, efektivnější a bezpečnější.

Zatímco v roce 2016 používalo týmové chatovací aplikace 42 procent malých, 38 procent středních a 53 procent velkých společností v Evropě a Severní Americe, loni narostlo používání těchto aplikací u malých firem na 58 procent, u středních na 61 procent a u velkých společností na 70 procent. Nárůsty v rámci celého trhu přinesly výsledky opakovaného průzkumu společnosti Spiceworks.

Průzkum zachytil i změnu v pořadí oblíbenosti jednotlivých aplikací. Nejvýraznější nárůst zaznamenala aplikace Microsoft Teams, která minulý rok díky nárůstu o 21 procent předběhla Google Hangouts i Slack a zařadila se na druhé místo za Skype for Business. Spiceworks přitom na základě vyjádření více než 900 firem očekává, že Teams do roku 2020 téměř zdvojnásobí svůj současný podíl na 41 procent a stane se tak lídrem na trhu týmových chatovacích aplikací. IT odborníci v průzkumu označili Teams za nejbezpečnější, nejjednodušeji ovladatelný a cenově nejvýhodnější mezi týmovými chatovacími aplikacemi.

Microsoft Teams od uvedení na trh výrazně rostl co se týká funkčnosti i využívání firemními týmy, pro které se aplikace stala místem spolupráce a podpořila zapojení do týmové práce. Více než půl milionu organizací po celém světě, včetně 91 firem z žebříčku Fortune 100, používá Teams na spolupráci napříč lokalitami, časovými pásmy i jazyky. Patří mezi ně společnosti jako Cerner COx Automotive, dm-drogerie markt, Dr. Reddy’s Laboratories, Hendrick Motorsports, Konica Minolta, Lexmark, Mitsui & Co., National Bank of Canada, Pfizer, Razer, Ricoh, Trek Bicycle a mnoho dalších.

Microsoft Teams zlepšuje spolupráci v týmech
Teams jsou aktuálně dostupné ve 44 jazycích na trzích ve 181 zemích. Co nevidět k nim přibude dalších osm asijských jazyků. Na březnové konferenci Enterprice Connect v americkém Orlandu Microsoft představil osm nových funkcí aplikace Teams, které postupně zavede:

1. Upravené pozadí posouvá naši inteligentní technologii rozmazaného pozadí o kus dál. Umožní totiž uživatelům pracujícím například z domova zvolit si během schůzek nebo videohovorů upravené pozadí, třeba firemní logo nebo pozadí kanceláře, aby se minimalizovaly rušivé vlivy. 2. Obsahové kamery a Inteligentní zaznamenávání podpoří připojení další kamery na zaznamenávání obsahu jako například informací na analogových whiteboardech. Aplikace dokáže díky funkci Intelligent Capture zaznamenat, zaostřit, změnit velikost a zvýraznit obrázky nebo text na tabuli přes připojenou USB kameru. Díky tomu připojení uživatelé jasně vidí obsah na tabuli, i když před ní třeba někdo stojí.
3. Microsoft Whiteboard nabízí neomezené digitální plátno pro účastníky schůzek v Teams, na kterém mohou společně pracovat. Účastníci přímo v místnosti mohou přidávat obsah z fyzické tabule na digitální Whiteboard.
4. Živé titulky dělají schůzky v Teams dostupnými i pro neslyšící, uživatele připojené v hlučném prostředí nebo lidi s různou úrovní jazykových dovedností. Funkce zobrazuje titulky mluvících v reálném čase. Testovací verze v angličtině bude brzy dostupná.
5. Zabezpečené soukromé kanály umožňují upravit, kteří členové týmu vidí konverzace a soubory v kanále. Můžete omezit přístupnost bez potřeby vytvářet samostatný tým. Je to jedna z funkcí, kterou uživatelé Teams nejvíce žádali.
6. Informační bariéry předcházejí konfliktům zájmů v rámci organizace omezením, kteří jednotlivci mohou navzájem komunikovat v Microsoft Teams. Funkce pomůže zabránit úniku informací, což je užitečné zejména pro organizace s etickými požadavky a další regulací v odvětví.
7. Prevence ztráty dat (DLP) v chatech a konverzacích umožňuje uživatelům odhalovat, automaticky chránit a sledovat citlivé informace v chatech a konverzačních kanálech. Vytvořením politiky prevence ztráty dat mohou administrátoři zabránit nechtěnému sdílení nebo úniku informací uvnitř organizace nebo i navenek. Funkce je plně dostupná v celém Office 365.
8. Živé události v Microsoft 365 umožňují vytvořit živé události nebo události na vyžádání, které jsou důležité pro zaměstnance, zákazníky i partnery. Živé události používají video a interaktivní diskuse napříč aplikacemi Teams, Stream a Yammer. Živé události se může najednou v reálném čase účastnit až 10 tisíc uživatelů připojených odkudkoliv. Díky nástroji umělé inteligence budou mít k dispozici i automatický přepis.

Související články

Leave a Comment