Gimbal s tříosým systémem pro eliminaci roztřeseného videa

Rollei-Steady-Butler-Mobile

Video vládne světu. Zatímco jeden obrázek řekne více než tisíc slov, video řekne prakticky vše. A tak natáčení videí získává každým rokem na své popularitě a hodně tomu napomohl rozmach smartphonů. Nikdo z nás však nechce produkovat roztřesená videa. Bohužel ani ten nejlepší mobil se tomuto neduhu nevyhne. Avšak může, díky ručnímu stabilizátoru – anebo chcete-li gimbalu – s tříosým systémem, který zároveň může sloužit jako stativ a selfie tyč.

Společnost Rollei právě uvedla do prodeje novou řadu stabilizátoru pro mobilní telefony. Rollei Steady Butler Mobile slibuje zprostředkovat natáčení videa v různých situacích. Zatímco dříve bylo nutné pro točení videa používat videokameru, následně se to naučil také fotoaparát, dnes se prakticky všechna nejen amatérská videa (a to včetně těch domácích) natáčí především na chytré mobily. Jsou na tolik výkonné a vybavené, že produkují kvalitní videa, které okolí ocení. Nároky na kvalitu a stabilitu videa však rostou a stabilizátory napomáhají docílit ještě profesionálnějším výsledkům. Rollei Steady Butler Mobile tak ocení každý uživatel, který hledá dostupné řešení.

Stabilizátor, stativ a selfie tyč

Tento model vyrobený z plastových a kovových materiálů se může pochlubit rozměry 307 x 113 x 113 mm a váhou 450 gramů. Není tak z nejmenších a ani nijak zvlášť lehký, ale o to tu výrobci nešlo. Vzal si naopak za cíl nabídnout pořádnou stabilitu při natáčení videa s možností použít Rollei Steady Butler Mobile jako stativ či selfie tyč a umožnit uživateli získat skvělá videa pro Instagram nebo Snapchat. Je speciálně navržen pro chytré mobilní telefony. Pokročilý tříosý systém reaguje na jakýkoli pohyb a vyhladí malé i výrazné zakolísání obrazu. Určen je pro smartphony do velikosti 6 palců. Ty se do něj upínají prostřednictvím dvou čelistí obsahující pohodlnou fixaci.

Rollei Steady Butler Mobile má v sobě zabudovaný 4 000mAh akumulátor a USB port, který umožňuje tuto baterii využívat zároveň jako powerbanku. Energie vystačí gimbalu až na deset hodin provozu. Součástí balení je praktická brašna, USB kabel a cestovní mini stativ. Ten je trojnožkový a stabilita je na přijatelné úrovni. Nemusíte se tak bát umístit ho pro pořízení snímků či videí na nerovný povrch. Do stabilizátoru se uchycuje 1/4″ závitem.

Skvělá tříosá stabilizace s joystickem a zoomem

Rollei Steady Butler Mobile je vybaven tříosou stabilizací, která vyrovná nežádoucí otřesy a pohyby ruky při natáčení. Gimbal je možné provozovat ve třech režimech: 1. vyrovnání s pohybem do stran při stálém pohledu vpřed; 2. vyrovnání s pohybem do stran se současným nakláněním nahoru a dolů; 3. vyrovnání s uzamčením všech os, kamera je však stále směrována stejným směrem nezávisle na pohybu stabilizátoru. Otočení, naklonění i zoomování jde navíc ovládat pomocí joysticku na rukojeti. Ten se palcem ruky snadno ovládá a prst z něj neklouže. K dispozici jsou i další ovládací tlačítka a také indikátor stavu integrované baterie. Konstrukce a systém stabilizace je navržený přímo pro smartphony a pohotově reaguje na jakýkoliv pohyb vaší ruky. Díky tomu, že dokáže vyrovnat i ta nejmenší kolísání obrazu, jsou výsledkem úžasně ostrá videa i těch nejakčnějších scén. Tak je možné produkovat videa, které budou ostatní nejen závidět, ale majitelé tohoto zařízení se při jejich pořízení ani nenadřou.

Stabilizátor se smartphonem komunikuje prostřednictvím Bluetooth technologie. Prostřednictvím aplikace tak dává možnost využívat rozšířená nastavení gimbalu či ho na dálku ovládat třeba jiným než do něj vloženým mobilem. Rollei Steady Butler Mobile dokáže spolu s aplikací v mobilu sledovat natáčený objekt nebo tvář. To zaručuje, že i když je stabilizátor uchycený na stativu, bude sledovat uživatele stojícího před kamerou. Tuto funkci ocení například vlogeři, kteří se rádi při natáčení pohybují po scéně. S aplikací je možné využívat různé inteligentní gadgety, které jsou užitečné pro výlety či festivaly. Z dalších funkcí chválíme podporu panoramatických záběrů, nebo možnost využít pro pořízení snímků otočení až o 640° s maximálním náklonem 320°, případně efektní dynamické časosběrné záběry.

Závěrem a zhodnocení Rollei Steady Butler Mobile

Pro pořizování videozáběrů je možné použít smartphone. Avšak pro ty, kdo je nechce mít roztřeseny, je tu gimbal. Rollei Steady Butler Mobile je velmi vhodným gimbalem s maximální stabilizací, která se postará o to, aby se v záznamu neobjevily žádné otřesy, výkyvy nebo vibrace. Pomocí joysticku je možné jednoduše ovládat směr natáčení videa, pořizování fotografií a zoom. S mobilní aplikací Rollei navíc získáte možnost tvorby panoramatických snímků a funkci detekce obličeje či sledování objektu. Pomyslnou třešničkou na dortu je možnost využít služeb přiloženého stativu. Za 2 900 Kč jde o velmi slušnou výbavu nejen pro domácí natáčení videa, ale i vlogery či cestovatele. A pokud natáčíte spíše akční kamerou, potom je k dispozici model Rollei Steady Butler Action, který má podobné vlastnosti a funkce a jeho pořízení přijde na 3 900 Kč.

Související články

Leave a Comment