Doba otisková se blíží

fingerprint

Až 22 % lidí by v budoucnu rádo potvrzovalo své platby pomocí otisků prstů. Otisky prstů se tak stává nedílnou součástí našich životů. Odemykají telefony, přihlašují nás k počítačům a autorizují u dalších zařízení.

Nástrojů, které lidé využívají k placení svých účtů a nákupů, se nabízí nepřeberné množství. Agentura GfK se zeptala Čechů, jaké platební metody by rádi v budoucnu využívali a které naopak pro ně nejsou tak atraktivní.

Mezi nejoblíbenější platby byly zařazeny platby přes platební brány v e-shopech, ke kterým se přiklání nejvíce lidí. Druhou nejoblíbenější metodou jsou mobilní telefony v kamenných obchodech. Na třetím místě se umístilo placení bez nutnosti zadání čísla účtu (stačí pouhá znalost telefonního čísla příjemce a bankovní účet se automaticky doplní).

Podíváme-li se na věkové kategorie, potom teenageři preferují především platby mobilními telefony v kamenných obchodech a mají zájem i o placení pomocí otisků prstů. Lidé v produktivním věku mají nejčastěji zájem o platby mobilními telefony v kamenných obchodech a platby platebními bránami v e-shopech. Lidé nad 50 let se o nové platební metody obecně zajímají nejméně, nicméně nejpozitivněji se staví k placení mobilními telefony v kamenných obchodech, a na rozdíl od ostatních věkových kategorií uvedli jakou druhou platební metodu pro využívání v budoucnosti platby bez nutnosti zadání čísla účtu.

Platební metoda potvrzení platby pouhým otiskem prstů by vyhovovala 22 % lidí namísto zadávání hesel či jiných údajů.

Související články

Leave a Comment