Herní klávesnice AGON AGK700

Recenze herní klávesnice AGON AGK700

V listopadu loňského roku jsme vám představili novinky v oblasti herního příslušenství od společnosti AOC, která svojí novou herní produktovou řadou AGON 700 uvedla na trh herní periferie AGON. Pod drobnohled naší redakce jsme si vzali tu dražší ze dvou herních klávesnic AGON AGK700, která má být vlajkovou lodí a je zaměřena na profesionální hráče.

AGON AGK700 MX CherryAgon AGK700 je dražší a luxusnější vlajková loď z jejich nové flotily herních produktů. V mnoha ohledech je to přesně to, co byste očekávali od špičkové klávesnice se standardní velikostí, která obsahuje také numerickou klávesnici a je osazena mechanickými spínači Cherry MX. Má také dalších 13 tlačítek, které slouží pro přepínání maker, jako multimediální klávesy pro ovládání zvuku, nebo třeba tlačítka Home pro Windows aplikaci. Velké červené kruhové designové tlačítko vévodí horní středové části klávesnice a není jenom pro parádu, ale je také funkčním prvkem. Ovládat s ním můžete hlasitost a je velmi citlivě nastaveno.

Technický pohled

Klávesnice je mechanická, plně programovatelná a má tělo z masivního šedého broušeného hliníku. Takže tím pádem velmi dobře sedí na podložce a určitě vydrží i hrubější zacházení při velmi aktivním hraní. Je osazena programovatelnými klávesami se spínači Cherry MX Red pro lepší zvukovou a haptickou zpětnou reakci, jak pro vaše prsty, tak i uši. V této cenové hladině je standardem funkce N-Key Rollover (bez omezení současného stisknutí kláves) a 100% anti-ghosting.

AGON AGK700 magnetic

 

Tlačítka pro ovládání maker, které naleznete v levé části klávesnice, umožňují klávesnici ovládat skrze herní režimy RTS, FPS, Racing. Programovat si můžete nejenom klávesy, ale také RGB podsvícení přímo na klávesnici, nebo skrze program G-MENU. S tímto programem si můžete přeprogramovat klávesy, nastavovat různé RGB profily osvětlení, nebo třeba synchronizovat nastavení RGB osvětlení od monitoru přes sluchátka, myš, klávesnici a podložku pod myš. V tomto případě pak bude vaše herní příslušenství po synchronizaci unisono pulzovat stejnými barvami. A to je fakt hodně cool.

Funkce

AGK700 je dodávána s extra sadou kláves W, S, A, D, které jsou vyrobeny v zářivé červené barvě a tak je snadno odlišíte i při hraní v přítmí vašeho pokoje, když budete pařit dlouho do noci.

Dalším prvkem, který vás nadchne je magnetická odnímatelná opěrka zápěstí s koženým povrchem a velmi příjemnou paměťovou pěnou.

AGON AGK700 magnetic

 

Funkce USB pass-through umožňuje připojit další zařízení, flash disk, nebo třeba další periferii jako jsou sluchátka nebo myš. Proto vás na první pohled při rozbalení klávesnice překvapí, že kabel, který je opletený má dva konce, na kterých jsou dvě stejné USB koncovky s pozlacenými konektory. USB port se nachází v levé zadní části klávesnice.

AGON by AOC logoPlusy

– extra červené klávesy WSAD

– magnetická opěrka pro zápěstí s paměťovou pěnou

– funkce USB pass-through

– příjemný a funkční design

Mínusy

– klávesy mají při stisku opravdu charakteristický silný kovový zvuk, takže pokud budete hodně tvrdě pařit, tak to bude ve vašem okolí opravdu slyšet.

Podtrženo a sečteno

Klávesnice AOC Agon AGK700 s programovatelnými klávesami a 13 multimediálními tlačítky je ve své kategorii velmi dobrá v poměru cena výkon. Svými parametry působí jako vlajková loď této značky a ostudu ji na herním trhu neudělá. Určitě si najde svoje příznivce. V redakci si myslíme, že při vývoji herních produktů jde výrobce dobrým směrem.

Dáváme jí proto 4 hvězdy z pěti možných a necháme se překvapit i dalšími produkty od této značky.

Petr Smolník

 

AGON AGK700

Související články

Leave a Comment