Archivační médium MDISC Verbatim BDXL

MDISC Verbatim BDXL

Dlouhodobé uchovávání dat je klíčem k tomu, abyste ve všem měli dokonalý přehled, nepřicházeli o důležité dokumenty a zachovali si veškeré vzpomínky.

Běžná zálohovací zařízení, jako jsou hard disky či flash disky vydrží průměrně kolem deseti let. Dobře uchovávané CD, DVD či Blu-ray potom vydrží mnohem déle, ale silně vás limitují po stránce velikosti pro vaše soubory. Oba tyto problémy zároveň přitom může vyřešit právě médium MDISC od společnosti Verbatim.

MDISC je odolným fyzickým nosičem dat, který je přímo navržený tak, aby chránil vaše soubory tím, že jsou vyryté do patentované vrstvy odolné proti vlhkosti, teplu i světlu. Jejich životnost a odolnost je tak výrazně vyšší než u jiných typů nosičů. Dle testů vydrží v průměru 1332 Verbatimlet a cokoliv na ně uložíte tak bude v bezpečí i pro další generace. Jedním z klíčů k vysoké výdrži je také stříbrná reflexní vrstva jejíž chybovost zápisu je oproti hliníku nesrovnatelně nízká. Na jeden disk můžete uložit až 100 GB dat, takže se nemusíte bát, že byste podobně jako u jiných fyzických nosičů museli svá data rozdělovat na desítky disků. Kromě kapacit 25GB a 100GB, uvede Verbatim na trh v průběhu druhého čtvrtletí také kapacitu 50GB.

Disky si můžete přizpůsobit také po vizuální stránce. Je možné na jejich horní stranu přidávat vlastní potisk díky speciálnímu povrchu pro použití inkoustové tiskárny. Pro zápis samotných dat je potom třeba použít BD-XL vypalovačku a zapisovat lze až rychlostí 4x.

Chcete-li tak spolehlivý způsob ochrany dat, který navíc brání například jejich náhodnému smazání, je MDISC přesně tou variantou, která by vás měla oslovit.

Martin Havel

Související články

Leave a Comment