Zájem o druhotný software v česku roste

SoftwarePro

SoftwareProA to minimálně z hlediska informovanosti trhu. Donedávna se o tomto tématu moc nevědělo, ale za poslední rok se toho dost změnilo a spousta firem už se informuje o tom kde nejlépe tento software pořídit. Vždyť se tak dá ušetřit desítky a v případech některých společností až stovky tisíc!

Není tedy divu, že statistika ve výsledku říká, že až 70 % zákazníků se při pořizování softwaru obrací s poptávkou právě na prodejce druhotného softwaru. Tím nejdůležitějším faktorem, který má pak vliv na to, jestli zákazníci tento software koupí, nebo nekoupí je pro 90 % z nich samozřejmě konečná cena a možnost výběru. Ten je naštěstí na českém trhu více než dostatečný (tedy minimálně z hlediska MS multilicencí).

Český trh se prostě posouvá tím správným směrem a to i přesto, že u nás stále tak trošku vládne strach ze zakoupení těchto licencí. Za ten mohou především někteří neověření prodejci softwaru. I proto náš partner ze SoftwarePro doporučuje prověření prodejce formou dotazů na původní licence, detaily obchodního modelu atd. Větší firmy se stovkami zaměstnanců by si pak před zakoupením druhotných licencí, měli nechat udělat tzv. softwarový audit. Že nevíte, co to je? Softwarový audit je nejlepším prostředkem k zjištění reálné situace vlastněných a potřebných licencí dle aktuálního stavu a následnému provedení potřebné optimalizace.

Ten nabízí právě i společnost SoftwarePro, která s tím má nejen bohaté zkušenosti, ale i skvělé reference. Jedním z největších auditů, který dělali, byla společnost se 4 000 uživateli a koncovými stanicemi.

„Audit od nás firmám přináší pohled na celkový stav licencí (používaných, nevyužívaných, potřebných) a zároveň i všechny na trhu dostupné varianty nákupu potřebného software (licencí) včetně odkupu licencí starých,” říká Patrik Sodoma, Obchodní ředitel společnosti.

SoftwarePro tak jak můžete vidět nezajišťuje jen standardní výstup jako ostatní společnosti, ale i celkovou optimalizaci softwarového portfolia, která zahrnuje:

– zjištění aktuálního stavu licencí a uživatelů

– doporučení pro správné zalicencování (complience)

– doporučené varianty licencování – novým softwarem, druhotnými licencemi, předplatnými cloudovými službami, nejvhodnější kombinaci všech zmíněných modelů

– optimalizaci nákladů odprodejem starých, již nepoužívaných, nahrazovaných verzí licencí (což SoftwarePro nabízí v ČR jako jediná společnost)

Během tohoto největšího auditu se mimo jiné zjistilo i to, že uživatelé ve věku 40 a více let, rádi využívají starší verze programů kancelářských aplikací. To může být způsobeno hned několika důvody. Za prvé jim plně dostačují pro každodenní práci a za druhé jsou uživatelé zvyklí na možnosti a UI daného softwaru a novější verze je tudíž nijak nelákají. Obdivuhodně to pak může mít za následek vyšší produktivitu takového zaměstnance a tak se není třeba nijak bát zakoupení licencí ke starším produktům.

 

 

 

Další články společnosti Software Pro:

SoftwarePro doporučuje přechod na novější verze systémů dříve než bude pozdě

Nepodceňujte (ne)zabezpečení vašeho softwaru říkají odborníci ze SoftwarePro

Rozhovor: Nebezpečné licence z druhé ruky?

Jak získat zpět peníze za nevyužívané softwarové licence?

 

Související články

Leave a Comment