Vysoce kvalitní podpůrný materiál pro 3D tisk tvarově složitých objektů

BVOH_ PLA 3D Object 1

Společnost Verbatim představila výkonný, ve vodě rozpustný podpůrný materiál, tzv. BVOH, který slouží pro rychlý a úspěšný tisk tvarově složitých objektů s převisy pomocí  3D tiskáren s dvěma extrudéry.

Verbatim BVOH je snadno tisknutelný materiál se spolehlivými tiskovými vlastnostmi a rychlým rozpouštěním ve vodě, mnohem rychlejším než mají aktuální PVA/PVOH materiály na trhu, což umožňuje designérům realizovat své 3D modely mnohem dříve.

BVOH se tiskne rychlostí až 30 mm/s a disponuje vynikající přilnavostí k nejrůznějším materiálům, zejména PLA, PET a ABS od společnosti Verbatim, což uživatelům umožňuje plně využívat vlastnosti, které tyto materiály poskytují. Po rozpuštění lze odpadní vodu likvidovat do běžné kanalizace  s ředěním větším než 20 dílů vody na jednu část BVOH, čehož je velmi snadné dosáhnout.

“Verbatim BVOH je velmi spolehlivý a tiskne jako běžný 3D tiskový materiál, což znamená, že i složitější objekty mohou být navrženy a vytištěny ve vysoké kvalitě,” řekl Shigeyuki Furomoto, manažer globální centrály společnosti Mitsubishi Chemical Media. “Kvalitnía spolehlivý tiskspolu s rychlostí rozpouštění výrazně posílí používání stolních 3D tiskáren v běžném i profesionálním použití.”

Nedávno bylo na trh uvedeno několik nových 3D tiskáren s dvěma tryskami umožňujících  širší využití  rozpustných podpůrných materiálů, jako je například BVOH, takže nyní se mohou designéři zbavit některých kompromisů týkajících se tisku podpůrných konstrukcí na  3D tiskárnách pouze s jednou tryskou.

Filamenty Verbatim BVOH o průměru 1,75 mm jsou již k dostání na trhu, přičemž verze s průměrem 2,85 mm bude k dispozici od září.

Autor: Petr Smolník, šéfredaktor

Související články

Leave a Comment