Unikátní diskové úložiště se čtečkou SD karet a 16GB SD kartou zdarma

Verbatim Store n Go USB 3.0 s integrovanou čtečkou SD

Dostatek prostoru pro všechna data, a ještě možnost pohodlně pracovat s SD kartami. Tak tuto skvělou možnost nabízí nový externí terabajtový disk od Verbatimu, v jehož balení se nachází i jedna prémiová 16GB SD karta.

VerbatimKdo by nechtěl mít možnost přenášet velké objemy dat. Na nový disk Store ‘n’ Go USB 3.0 s integrovanou čtečkou SD karet od společnosti Verbatim, patřící v ukládání dat ke špici, se vejde velké množství dokumentů, hudby, obrázků, ale také videa. Kapacita je 1 TB, a brzy bude k dispozici i 2TB verze, která zaručí, že na cesty, si lze vzít klidně třeba 2 000 filmů. Kromě toho, tato novinka obsahuje ještě jednu revoluční věc, a tou je čtečka paměťových SD karet.

Technické parametry

Store ‘n’ Go USB 3.0 se čtečkou SD karet je černého plastového provedení. Rozměry jsou 20 x 77 x 114 mm a váha činí 155 gramů. V elegantním těle je ukryt 2,5“ HDD o kapacitě 1 TB. Rychlost otáček je 5 400 za minutu. Kapacita vyrovnávací paměti je 8 MB a teoretická rychlost přenosu dat činí 4 800 Mbit/s. Disk se k různým zařízení připojuje prostřednictvím USB kabelu a podporuje rozhraní USB 3.0, přičemž je samozřejmě plně zpětně kompatibilním s USB 2.0.

Druhá část externího disku představuje čtečka SD karet. Ta je integrována do těla zařízení a nejenže nabízí snadnou možnost ukládat data na SD karty, ale také jejich přesun na pevný disk či do počítače. V balení se navíc nachází jedna paměťová karta – Premium Verbatim SDHC 16 GB. Ta tak nabízí další kapacitu, ale především ji lze použít v kompatibilních produktech, jako například fotoaparátech či kamerách. Od společnosti Verbatim to není špatný nápad, avšak většina uživatelů by přivítala spíše micro SD kartu, kterou dnes používá většina zařízení.

Kopírování Z a DO

Po připojení disku – není vyžadována žádná konfigurace, či snad instalace ovladačů – ke stolnímu počítači, notebooku, TV či k dalším zařízení se objeví dvě nové jednotky. Jedna HDD a druhá SD. Tato dvě separátní úložiště umožňují ukládat data a číst data dle potřeb. Disk samozřejmě pro svůj správný chod nevyžaduje žádné další externí napájení – energie potřebná pro provoz je dodávána prostřednictvím USB portu.

Pro větší zabezpečení je k disku dodáván i zálohovací software Nero Backup, který je určen k zálohování počítače. Balení navíc obsahuje i software pro úsporu energie Green Button, který nabízí možnost vypínat rotaci plotny pevného disku, když zrovna není používán a tím dochází ke zvýšení efektivity, k úspoře energie a také menšímu opotřebování Store ‘n’ Go USB 3.0 se čtečkou SD karet. Přechod do úsporného režimu je možné využít po 10 minutách nebo nastavit vlastní dobu – v krocích po 10 minutách – až do 120 minut. Do úsporného režimu je rovněž možno přejít poklepáním na ikonu Green Button na ploše nebo je možno přechod do úsporného režimu zakázat.

 

Závěrem, aneb zhodnocení Store ‘n’ Go USB 3.0 se čtečkou SD karet

Ukládat a přenášet malé, ale i velké objemy dat a mít možnost stahovat data z SD karet (po dokoupení adaptéru, také micro SD karet) díky vestavěné čtečce SD karet. To jsou hlavní benefity Store ‘n’ Go USB 3.0 se čtečkou SD karet. Stylový design zařízení neudělá ostudu a dokonale se hodí na moderní pracovní stůl jako užitečný doplněk k notebooku. Za cenu 2 000 Kč, ve které je již obsažena 16GB SD karta, je tak možné získat spolehlivého parťáka nejen pro ukládání, ale i zálohu dat a manipulaci s SD kartami.

Související články

Leave a Comment