Trh s monitoringem médií zaznamenal zajímavý návrat

Pět let stál v České tiskové kanceláři za rozvojem nové služby komerčních videostreamů. Nyní se Pavel Maška vrací do monitoringu médií a rozšíří zkušený tým společnosti Toxin, která se zabývá vývojem nástroje pro monitoring médií Maximus, analýzou médií, audiovizuálními přepisy a odvozenými službami.

Když jsem měl možnost vyzkoušet v ČTK systém Maximus, který mi oproti jiným monitorovacím nástrojům pomohl v přípravě reportu ze streamu rychle dohledat více výstupů včetně tradičních zdrojů, sociálních sítí a samotného streamu, který jsme pro klienta zajištovali, řekl jsem si, že to vypadá dobře,“ říká Pavel Maška, který má na trhu s monitoringem médií více než 20letou praxi.

„Po dalším představení služeb mě nejvíce zaujal systém xFace, který umí vyhledávat v televizním vysílání řečníky dle tváře. Díky kombinaci této technologie a VoiceToText zachytí i ty příspěvky, ve kterých není řečník přímo zmíněn. To mě dostalo asi nejvíce. V minulosti to byl velký problém tiskových mluvčích, kteří tento typ služby vyžadovali,“ dodává Maška.

Toxin logoCEO společnosti Toxin Ladislav Procházka vidí velkou příležitost především v profesionalitě a letité zkušenosti Pavla Mašky na monitorovacím trhu. „V dobách, kdy Pavel působil například v Media Tenoru, jsme od uživatelů monitoringu médií často slýchávali, že jsou velmi spokojeni s tehdy pro mě neznámým Pavlem Maškou. Byl pro nás tehdy respektovaným a váženým konkurentem. Je mi proto ctí, že se po pěti letech vrací do oboru monitoringu, a navíc právě k nám do Toxinu,“ uvedl Procházka.

Pavel Maška

Začínal v roce 1997 ve společnosti Newton IT jako přepisovatel večerních zpráv. Postupně se propracoval až k vedoucí pozici v obchodním oddělení, kde působil až do roku 2009. Dva roky působil ve společnosti Anopress, téměř rok v eMerite, šest let ve společnosti Media Tenor a dva měsíce v Monitoře. Posledních pět let pracoval v ČTK, kde pomohl s rozvojem nové služby komerční videostream. Známý je i jeho papírový koníček, navrhuje a lepí vlastní papírové vystřihovánky.  Vydal vystřihovánky Škoda R5 evo, Škoda 1100 OHC a ve spolupráci s Nadací rodiny Vlčkových v loňském roce slepil i historickou podobu usedlosti Cibulka.

O Společnosti Toxin

Společnost Toxin se zabývá vývojem a distribucí nástroje pro monitoring médií Maximus, analýzou médií, audiovizuálními přepisy a odvozenými službami. Klíčovým zájmem firmy je dlouhodobý rozvoj vlastní umělé inteligence integrující moderní existující řešení. Orientuje se na přesnost zpracování dat, rychlost doručení upozornění a uživatelskou zkušenost při práci s produkty.

Související články

Leave a Comment