Tisk z úsporného režimu za sedm sekund

epson_multifunkce_WF-C5790DWF

Inkoustové tiskárny dokáží nejen tisknout rychle, ale také první stranu v porovnání se srovnatelnými laserovými zařízeními umožňují připravit do několika sekund a navíc spotřebují až o 90 % méně energie. Co vše umí nové multifunkční zařízení japonské značky?

V čele nejnovější řady Epson WorkForce Pro stojí model WF-C5790DWF. Multifunkční zařízení formátu A4, tedy tiskárna, kopírka, skener a fax s duplexním podavačem papírů je plně připraveno pro nasazení v podnikání. Na první pohled vypadá jako poměrně konvenční zařízení, měřící 425 x 535 x 357 mm. Hmotnost je 18,4 kg. Tiskárna je relativně tichá. Při práci vydává maximální hluk o síle 54 decibelů.

Tiskárna
Zařízení je vhodné pro malé pracovní skupiny. Navzdory tomu ale nabízí vysokou rychlost tisku a dosahuje velmi krátkého času výstupu první strany (FPOT), která u černobílého tisku činí necelých 5 sekund a v případě barevného za 6 sekund. Z úsporného režimu potom kolem sedmi sekund. Pro tisk mám k dispozici 800 černobílých a 800 barevných trysek. Za minutu dokáže vytisknout až 34 stránek. Rozlišení tisku je 4 800 x 1 200 DPI. Maximální měsíční zatížení je 2 500 stran za měsíc.

Skener a kopírka
V případě skenování nabízí rozlišení 1 200 x 2400 DPI. Zvládá oskenovat 24 obr./min. Podporuje možnost skenovat do PC, e-mailu, na FTP, či USB. Kopírka nabízí rozlišení 600 x 1 200 DPI s možností zmenšit sken na 25 % či zvětšit o 400 %.

WorkForce Pro WF-C5790DWF doporučujeme použít všude tam, kde se doposud běžně používaly laserová zařízení a nyní je zájem omezit náklady, zvýšit produktivitu a zkrátit prostoje. Nový systém zásobníků na inkoust umožňuje jejich snazší výměnu a přináší výtěžnost až 10 000 stran černobíle nebo 5 000 stran barevně.

Tento model nabízí snadnou údržbu, čímž přispívá k vyšší produktivitě. Tisk bez zahřívání a kontaktu navíc umožňuje větší flexibilitu při volbě média. Pro papíry nabízí kapacitu 330 listů, čímž patří k těm největším standardním kapacitám na trhu v této třídě.

Protože jsou tiskárny navrženy především pro firmy, nabízí software a nástroje pro splnění potřeb různých uživatelů. Nástroje a software, jako jsou Email Print for Enterprise, Epson Print Admin, Document Capture Pro a Správce zařízení Epson přidávají zařízení další funkce, které se neomezují jen na tisk a skenování. Technologie NFC navíc podporuje tisk z mobilních zařízení, a umožňuje tak uživatelům tisknout odkudkoli. Do firemní sítě ji lze připojit jak kabelem, tak bezdrátově.

Závěrem
WF-C5790DWF je skvělý all-in-one produkt pro práci v malých týmech – do deseti lidí. Kvalita tisku je vynikající. Text je perfektní a v kvalitě konkuruje laserovým tiskárnám. Barevná grafika je také dobrá a WF-C5790DWF bude vyhovovat i tisku prezentací a dalších marketingových brožur. Díky velkému zásobníku na inkousty se potom není zapotřebí obávat jeho častému doplňování. Cenovka tohoto zařízení byla stanovena na 10 tisíc korun.

Související články

Leave a Comment