Sektor veřejné správy povede v Microsoftu Tomáš Mirošník

Tomáš Mirošník

Novým ředitelem pro sektor veřejné správy ve společnosti Microsoft Česká republika a Slovensko se stává od dubna Tomáš Mirošník. V pozici Public Sector Lead zužitkuje více než 25 let zkušeností s technologiemi Microsoft a přes 15 let práce se zákazníky ve veřejné správě. Ve funkci nahradil Lenku Axlerovou, která oblast veřejné správy vedla v Microsoftu tři a půl roku a nyní přijala pozici Education Lead pro region střední Evropy.

Tomáš Mirošník vystudoval Jihočeskou univerzitu. V Microsoftu působí s přestávkami od roku 2007. Před svým jmenováním zastával ve firmě technické i obchodní pozice, v nichž získal rozsáhlé zkušenosti v oblasti digitalizace státní správy, kybernetické bezpečnosti a technologických inovací, jako je internet věcí a umělá inteligence. Specializuje se na cloudové technologie, zejména na platformu Azure, a automatizaci procesů. Je také držitelem desítek technologických certifikací.

Ve své nové funkci se Tomáš Mirošník zaměří na to, aby zákazníkům Microsoftu z veřejného sektoru pomohl zrychlit transformaci jejich odvětví, a to především díky strategické integraci cloudových služeb a nasazení pestré škály digitálních nástrojů. „Datová analytika a umělá inteligence má pro transformaci a optimalizaci procesů ve veřejném sektoru obrovský potenciál. Využitím síly automatizace umožníme zlepšení efektivity napříč celým veřejným sektorem. Integrace robotické automatizace procesů (RPA) a dalších pokročilých technologií umožní automatizaci opakujících se úkolů, díky čemuž se budou moci zaměstnanci státní správy soustředit na komplexnější a strategičtější práci,“ říká ke své roli Tomáš Mirošník, nový Public Sector Lead Microsoft Česká republika a Slovensko.

Tomáš Mirošník bude mimo jiné spolupracovat jak s regionálními týmy Central and Eastern Europe, Middle East and Africa, tak s lokálním týmem Commercial Solution Areas a Commercial Solution Units, jakož i s partnery společnosti Microsoft. Jeho trvalým cílem v nové pozici bude investovat do budování schopností týmu, využívat digitální nástroje a vytvářet prostředí, které neustále rozvíjí a podporuje talenty a zároveň posiluje zdravou a spolupracující kulturu.

Na pozici ředitele pro sektor veřejné správy vystřídá Tomáš Mirošník Lenku Axlerovou. Ta oblast veřejné správy vedla tři a půl roku a nyní přijala pozici Education Lead pro region střední Evropy.

Za důležité považuje Tomáš Mirošník „uvědomění si síly neustálého sebezdokonalování, schopnost přijímání změn a posilování prorůstového myšlení pro dosažení dlouhodobého úspěchu“. Ve chvílích volna čerpá energii z pobytu v posilovně, horské cyklistiky a času se svou rodinou.

TZ

Související články

Leave a Comment