Rozhovor: Jaká je po akvizici budoucnost společnosti AXENTA?

Na budoucnost společnosti AXENTA se ředitele společnosti Ing. Lukáše Přibyla zeptal šéfredaktor vydavatelství AVERIA LTD. Petr Smolník.

Lukáš Přibyl, předseda představenstva a ředitel společnosti AXENTA.
Ing. Lukáš Přibyl, ředitel společnosti AXENTA a.s.

Jak vnímáte spojení, a i když je to teprve krátký čas, jak vidíte cíle, které jsou v dalších letech před Vámi z pohledu vývoje a cílení na trhu?

Vnímání tohoto spojení se stále ukazuje jako správný tah. Chceme nabídnout našim klientům komplexní portfolio služeb, a tentokrát musím uvést, že v celé oblasti ICT. Tedy v oblasti infrastruktury, datových center, což je parketa UNIS COMPUTERS a v oblasti monitoringu a tvorby kybernetické bezpečnosti. Když bych to měl popsat úplně laicky, tak můžeme přijít do novostavby a po našem odchodu budou všude funkční, vybavená a zabezpečená pracoviště – tedy co se týče počítačové techniky.

Je v plánu i další rozvoj na zahraniční trhy? Pokud ano, v jakých oblastech nebo produktech?

S příchodem AXENTY do tohoto spojení získáváme znalost a orientaci na slovenském trhu. Což není málo, je to trh velmi podobný trhu v ČR s podobným zaměřením na rozvoj a posílení kybernetické bezpečnosti. Další trhy, kam máme namířeno, částečně souvisí s produkty, které zastupujeme na českém a slovenském trhu, a souvisí s tím, kde nás budou vendoři těchto produktů potřebovat.

Často se nám stává, že tzv. vyvážíme naše implementační a servisní know-how do zahraničí jako doporučený implementační partner daného výrobce. Nejčastěji je to Maďarsko, Polsko, Rakousko. Spolu s marketingovými a obchodními aktivitami zkoušíme trhy v Asii, jako je Vietnam. A musím říct, že místní ambasáda v Hanoji je hodně pro-aktivní.

Co se týče produktů, tak nabízíme celou naši škálu produktů a služeb, největší zájem je o naše know-how v oblastech rychlé a kvalitní implementace infrastruktury a o služby monitorovacího dohledového centra.

Plánujete zachovat značku AXENTA i v budoucnosti? Jaké produkty plánujete změnit nebo rozvíjet?

V současné době sbíráme a monitorujeme ohlasy zákazníků a odborné veřejnosti na naše akviziční spojení. Popravdě řečeno, zákazníci a naši vendoři si přejí značku AXENTA zachovat. Rozhodnutí ještě nepadlo, ale bereme to vážně. Takže asi značku AXENTA zachováme. Každopádně, nic se nemění v našem přístupu k zákazníkům, v kvalitě našich služeb nebo v našem dalším směřování a rozvoji. Spojili jsme se proto, že kybernetická bezpečnost chyběla v portfoliu společnosti UNIS COMPUTERS a také proto, že v AXENTĚ jsme nedělali velké infrastrukturní projekty a stavby datových center. Chceme se vzájemně obohacovat, rozvíjet a motivovat, nechceme něco bořit, měnit nebo opustit.

Axenta logoS tím souvisí i rozvoj na další období – sledujeme trendy ve vývoji SIEM, sledujeme trendy v oblastech monitoringu koncových stanic, a v neposlední řadě i trendy v oblastech SOC a s tím souvisejících technologií SOAR. V oblastech infrastruktury chceme dbát na to, aby naše realizace končily vždy připravené pro nasazení technologií pro monitoring kybernetické bezpečnosti.

Máte již nějaké reakce Vašich klientů a jaké jsou?

Reakce máme od prvních chvil, kdy jsme tuto změnu zveřejnili tiskovou zprávou. Jsou jenom pozitivní, a to náš těší! Máme radost i z jiného, neméně důležitého aspektu – těšíme se i uvnitř našich společností ze vzájemné spolupráce a baví nás to. Zkrátka, i lidsky jsme na stejné vlně, a to je asi nejdůležitější pro úspěch.

Související články

Leave a Comment