Prohnutý herní monitor Philips Evnia 34M2C7600MV s VA panelem

Philips Evnia 34M2C7600MV

Hledáte do svého herního koutu zajímavý monitor, který poskytne skvělý obraz, rychlou odezvu a úžasné barvy? Máte-li dost peněz na utrácení, pak byste neměli minout model Philips Evnia 34M2C7600MV, který na prohnuté obrazovce s úhlopříčkou 34 palců nabídne maximální rozlišení 3440×1440 obrazových bodů (poměr stran 21:9) a obnovovací frekvenci až 165 Hz.

Herní monitor vyniká výborným podsvícením a vysokým jasem 1400 nitů, které vám umožní pracovat a hrát oblíbené hry i v osvětlené nebo slunečním svitem zalité místnosti. Výrazně působivější představení vám tento produkt předvede po setmění. Technologie Ambiglow dokáže sledovat děj na obrazovce a prostřednictvím barevných diod jej přenášet na stěnu za monitorem.

Philips Evnia 34M2C7600MV porty

Uvedení do provozu zabere jen pár minut. Obrázkový návod na horní straně krabice napoví jednotlivé kroky, sestavení stojanu a jeho připojení k monitoru zvládnete bez jakýchkoliv nástrojů. Zbývá rychlé propojení napájecího kabelu z poměrně robustního externího 330W napájecího zdroje, volba grafického vstupu (2xHDMI, Display Port nebo USB-C) a můžete se pustit do hraní.

EVNIA logoPhilips 34M2C7600MV má velmi dobře vyřešené výškové nastavení displeje, jeho natáčení do stran a naklápění. Malý joystick v pravé části zadní strany slouží k pohybu a změnám nastavení v OSD menu. To je k dispozici i v češtině a najdete v něm volby obrazových režimů, změnu nastavení jasu, zapnutí zobrazování zaměřovacího kříže pro hry a zvýraznění tmavých odstínů.

V nastavení Ambiglow můžete zvolit režimy reagující na změny obrazu, sledování hudby, navolit jednu statickou barvu či různé barevné posuny a vlny. Podporovány jsou tři stupně svítivosti diod a pokud se rozhodnete, můžete je i vypnout. To by byla celkem škoda, protože Philips Evnia 34M2C7600MV právě touto technologií rozšíření barev za monitor výrazně zvyšuje celkový uživatelský zážitek z hraní, ale také z poslechu hudby, sledování filmů, fotek a multimediálního obsahu.

Philips Evnia 34M2C7600MV game

Philips 34M2C7600MV nabízí vysokou obnovovací frekvenci a podporu HDR zobrazení. Využijete jej v případě, že budete mít hry, které HDR skutečně podporují, počítač s výkonnou grafickou kartou a pro rychlou obnovovací frekvenci zvolíte připojení Display port nebo USB-C. Technologie VA panelu nabízí výborný kontrast a podání barev, potěší již zmíněná vysoká svítivost.

Monitor je vybaven dvojicí 5W reproduktorů, které sice nezní špatně, ale sluchátkový výstup na spodní straně monitoru nebo jiné připojení kabelových či bezdrátových sluchátek nebo headsetu zřejmě využijete častěji. Po hře můžete sluchátka zavěsit na podložku ve vrchní části stojanu monitoru.

Philips 34M2C7600MV vás díky prohnuté obrazovce příjemně obklopí a díky rozměrům displeje stále nezabere na stole moc místa. Monitor nabízí nadstandardní uživatelský zážitek, ale přiznejme, že si za to nechá celkem královsky zaplatit. Cena přesahující 40 tisíc korun může být pro řadu uživatelů překážkou v nákupu.

Václav Maletínský

Související články

Leave a Comment