Připojte je všechny – dokovací stanice nové generace

belkin usbc dock

Jsou kompaktní, lehké, ale také plné kompromisů. Řeč je o moderních ultratenkých noteboocích, které často nenabízejí mnoho portů pro připojení dalších zařízení. Dost často se omezují především na moderní USB-C port. Jeden port na všechno? Proč ne? Řešení se totiž nabízí v podobě dokovací stanice, se kterou lze celou řadu periférií připojit najednou a jedním kabelem.

Dopřát si pohodlnou práci

Dokovací stanice již před řadou let byla znalými uživateli považována za něco velmi užitečného. Stačilo notebook přicvaknout a najednou se začal nabíjet, obraz se přenesl na monitor, začala komunikace s internetem, bylo možné tisknout, používat myši a externí klávesnici či další zařízením. Odpadlo tak nutnost všechny kabely ručně strkat do portů. Díky pokročilým technologiím a miniaturizaci notebooků se tato doba vrací. Jen místo klasické dokovací stanice je tu novodobá.

 

belkin-F4U093-usb-c

Belkin USB-C Express Dock 3.1 HD je dokovací stanice, kterou si položíte na stůl a zapojíte k ní vše co vás jen napadne od monitoru či TV prostřednictvím HDMI, přes externí disky, smartphone, tiskárnu až po reproduktory nebo například čtečku paměťových karet. Jakmile zařízení připojíte prostřednictvím USB-C kabelu k notebooku, máte dostupná všechna svá zařízení.belkin-F4U093

Dostatek portů pro vše

Dokovací zařízení pro připojení s notebookem komunikuje přes konektor USB-C. Je-li notebook vybaven tímto konektorem (využívá ho i standard Thunderbolt) stane se Belkin USB-C Express Dock 3.1 HD velkým pomocníkem. Zařízení s rozměry 207,5 x 30,7 x 88,1 mm je kompaktní a váží 900 gramů. Vyrobeno je z plastů šedé barvy. Vybaveno je různými konektory umožňující připojit najednou až osm periférií. Disponuje těmito porty: 2× USB-C 3.1, 3× USB 3.0, 1× HDMI, 1× Gigabit LAN, 1× sluchátkový výstup, 1× audio vstup, přičemž tři porty jsou umístěny na jedné straně a zbytek na druhé. V balení nechybí jeden metrový USB-C kabel a také napájecí adaptér. Tím je postaráno nejen o přísun energie do doku, ale především také k dalším připojeným zařízením, stejně tak jako umožňuje notebook pohodlně dobíjet.

belkin-F4U093-usb-c-express-ports-1Nastavení dokovací stanice USB-C Express Dock 3.1 HD je snadné. Stačí ji připojit k elektrické síti a propojit prostřednictvím dodávaného USB-C kabelu s notebookem a to je vše. Po připojení jakékoliv periferního zařízení je připraveno k použití. Výkon 60 wattů je dostačující pro zásobování doku energií a také nabíjení všeho, co je připojeno přes USB-C, přičemž o inteligentní přísun energie do zařízení se stará funkce Power Priority. Ta posuzuje a rozděluje energii podle požadavků každého zařízení.

Připojení monitoru či televizoru prostřednictvím HDMI umožní dokovací stanice přenést videoobsah notebooku nejen na další zobrazovací zařízení, ale především poskytne možnost sledovat ho ve 4K (bohužel pouze pro jedno zobrazovací zařízení).

Závěrem

Dokovací stanice Belkin USB-C Express Dock 3.1 HD je užitečné zařízení, umožňující připojit k notebooku najednou až osm zařízení pomocí USB-C kabelu bez nutnosti instalovat nějaké ovladače. Tím tak dá šanci ultratenkým notebookům používat další periférie a to i několik najednou. Inteligentní funkce jim podle potřeby distribuuje energii, čímž ta přenosná také zároveň dobíjí. Vytkli bychom mu však nízkou frekvenci při 4K a vyšší cenu, která činí 6 700 Kč.

Akce pro naše čtenáře

Pro slevu 1000 Kč při nákupu v košíku vložte slevový kod BELKIN1000 do pole “Slevové kódy a dárkové certifikáty”

Dokovací stanici Belkin koupíte >zde<

Recenze

Související články

Leave a Comment