Poskytovatel síťové ochrany vstupuje do Technologické Aliance Esetu

GREYCORTEX

Společnost ESET oznamuje rozšíření ESET Technologické Aliance o společnost GREYCORTEX, poskytovatele nástroje pro zabezpečení firemních sítí. Díky tomu může ESET rozšířit své portfolio o pokročilé řešení ochrany sítí a monitoring síťového provozu MENDEL. To umožňuje pokročilou úroveň ochrany organizací, samosprávy a kritických infrastruktur a zároveň poskytuje rychlou detekci a reakci na narušení bezpečnosti a další typy bezpečnostních incidentů.

Společnost GREYCORTEX staví na desetiletých zkušenostech z oblasti průmyslové ochrany a akademické sféry. Využívá metody umělé inteligence, strojového učení a analýzy dat, které napomáhají chránit citlivé informace, sítě, obchodní tajemství a dobrou pověst firem.

„Řešení od společnosti GREYCORTEX nabízí analýzu jakýchkoli behaviorálních anomálií, které mohou uniknout bez povšimnutí. Toto řešení je navíc snadno integrovatelné do firemních infrastruktur různých velikostí a může fungovat nejen jako detekční a monitorovací nástroj, ale také k zajištění sledování funkčnosti dalších bezpečnostních komponent,“ říká Jeronimo Varela, ředitel globálního obchodu společnosti ESET.

Řešení GREYCORTEX MENDEL dokáže rozpoznat známé i neznámé druhy malwaru, ransomwaru, RAT, trojských koní, reagovat na zero days útoky, apod. Stejně tak i hrozby zacílené na infrastrukturu, které jsou schopny dlouhodobě ovlivňovat chod sítě, aniž by byly detekovatelné jinými způsoby zabezpečení. MENDEL je navíc schopen identifikovat hrozby, jež se týkají interních dat, problémů s výkonem sítě a zajistit viditelnost všech zařízení připojených k síti až po aplikační vrstvu. Pro IT bezpečnostní týmy to představuje nejen výrazně lepší detekci hrozeb, ale plný přehled aktivit v síti pro následné vyšetřování incidentů.

„Při  ochraně svých IT sítí musí organizace reagovat rychle a efektivně,“ říká Petr Chaloupka, generální ředitel společnosti GREYCORTEX. „MENDEL je založen na speciálních algoritmech a rozsáhlém akademickém výzkumu, jenž poskytuje hluboký vhled do síťového provozu, aby detekce pokročilých hrozeb, jako je ransomware WannaCry a jiných behaviorálních anomálií, byla citlivější a spolehlivější a zároveň snižovala náklady na provoz.“

Autor: Petr Smolník, šéfredaktor

Související články

Leave a Comment