Novým generálním ředitelem společnosti Daktela je Jiří Havlíček

Jiří Havlíček

Do čela technologické společnosti Daktela se na začátku února postavil její dosavadní technický ředitel Jiří Havlíček. Vystřídá tak Martina Skabu, který se po úspěšné akceleraci zahraniční expanze přesouvá zpět do skupiny Sandberg Capital. V investičním týmu Sandbergu bude mít na starost rozšiřování portfolia o nové firmy z oblastí IT, FinTech a e-commerce.

Daktela poskytuje firmám svůj software pro komunikaci se zákazníky, řízení zákaznické zkušenosti a také pro komunikaci uvnitř firem. Právě odcházející Martin Skaba (35 let) má zásluhu na tom, že Sandberg Capital investoval v roce 2021 do tehdy české telekomunikační firmy a během tří let ji přivedl mezi špičky oboru na evropské úrovni. Po dokončení investice vstoupila Daktela na maďarský, rumunský a srbský trh, zároveň posílila svou přítomnost na polském a vyspělém britském trhu. Navíc se jí podařilo uspět i v německy mluvících zemích (regionu DACH).

V roce 2022 se Daktele povedl strategický tah, a to akvizice společnosti Coworkers.ai a jejího integrovaného řešení umělé inteligence (AI). Díky tomu upevnila svou pozici technologického lídra a získala náskok před konkurencí. S nástupem ChatGPT a zvyšující se poptávkou po AI produktech se to ukázalo jako velmi prozíravý tah. V roce 2023 implementovala Daktela jako jedna z prvních firem na globálním trhu umělou inteligenci do vlastního produktu. Téhož roku se firma úspěšně vypořádala i s méně příznivou makroekonomickou situací, přičemž meziročně zvýšila licenční příjmy o 20 procent. Pod Skabovým vedením se Daktele podařilo dosáhnout hospodářského růstu na všech trzích.

Odcházející CEO Daktely Martin Skaba vysvětluje důvody personální změny v top managementu: „Odcházím z pozice CEO zpět do skupiny Sandberg Capital, protože považuji svou misi za dokončenou – nastartovali jsme dynamický růst a expanzi firmy na maďarský, rumunský a srbský trh. Z pozice člena strategického boardu Daktely budu stále dohlížet na směřování firmy a podporovat management pod vedením Jiřího Havlíčka.“ Skaba tedy Daktelu neopouští, jen se posouvá o úroveň výš v době, kdy už má společnost jasně definovanou cestu. Daktela zaměstnává přední odborníky v oboru a nepřetržitě zdokonaluje své produkty i s využitím AI. O tom, že je Daktela velmi dynamická firma, svědčí také fakt, že vloni otevřela pro zákazníky v jaderském regionu novou ICT pobočku – Daktela Adria.

Nový CEO Jiří Havlíček (33 let) vystudoval Fakultu informatiky a statistiky na VŠE se specializací na IT management a nástavbový výběrový program Honors Academia zaměřený na leadership. Do Daktely přešel v roce 2018 ze strany jejího klienta – největšího tuzemského provozovatele kontaktních center Conectart. Prošel několika pozicemi ve firmě a od února 2022 působil jako CTO.

„Za uplynulých šest let jsem v Daktele nasbíral neocenitelné zkušenosti. Díky silnému know-how patříme mezi největší české společnosti poskytující Software as a Service. Nejdůležitější je pro mě neustále inovovat a posouvat se vpřed, přičemž věřím, že lidský potenciál je největší hybná síla,“ říká nový CEO Daktely Jiří Havlíček a dodává: „Naší misí je sjednocovat a zpřehledňovat komunikaci mezi firmami a jejich zákazníky a také uvnitř firem samotných. Díky tomu vytváříme skvělou zákaznickou zkušenost.“ Mezi klienty, kteří v Česku využívají software od Daktely, patří např. PPL, Notino, Rohlik.cz, Košík.cz, Mall.cz, Seznam.cz nebo Allianz.

V nejbližším období bude Daktela i nadále rozvíjet svůj cloudový software pro kontaktní centra, se kterým plánuje expandovat dále do zahraničí. Na významu budou získávat nové produkty s umělou inteligencí typu chatbotů, voicebotů, mailbotů, RBM botů, aby ještě více zefektivnily řízení komunikačních procesů. Podpůrnou roli bude hrát také navazování strategických partnerství s velkými zahraničními subjekty, jako se to podařilo v případě německého poskytovatele integrované obchodní komunikace NFON AG.

TZ

Související články

Leave a Comment