Novým českým CEO v Adastra bude Štěpán Kopřiva

Štěpán Kopřiva

Novým CEO Adastra Česká republika se stává Štěpán Kopřiva. Dosavadní generální ředitel Pavel Kysela se posouvá v rámci skupiny Adastra na pozici globálního COO. Změny ve vedení hlásí celá Adastra Group. Jejich cílem je výrazná globální expanze firmy.

Štěpán Kopřiva je spoluzakladatelem firmy Blindspot Solutions, která patří do skupiny Adastra a zaměřuje se zejména na využití umělé inteligence. Dosud v ní zastával post CTO, nyní se stává CEO Adastra Česká republika.

“Adastra je v České republice leaderem v poskytování služeb v digitalizaci, ať už se jedná o data management, umělou inteligenci, vývoj software nebo consulting. V budoucnosti chceme v těchto oblastech poskytovat řešení s vysokou přidanou hodnotou nejen zákazníkům v České republice a na Slovensku, ale i zákazníkům skupiny Adastra na trzích v severní Americe a v Evropě,” říká Štěpán Kopřiva.

Štěpán převezme pomyslné žezlo od Pavla Kysely, který vedl českou Adastru posledních jedenáct let. Ten se v rámci skupiny posouvá na post globálního COO, kde zúročí své dvacetileté zkušenosti ve společnosti. “Adastra je o lidech. Každá z našich poboček disponuje jedinečnými talenty se specifickými kompetencemi. Naším cílem je nabídnout zákazníkům to nejlepší z celé skupiny. Těším se na to, že se mohu aktivně podílet na další fázi rozvoje skupiny,” říká Pavel Kysela.

V Adastře vzniká nová globální pozice, která zastřeší kompetenci AI

Globální pozici Chief AI Officer bude nově zastávat dosavadní CEO Blindspot Solutions Ondřej Vaněk. Bude mít na starosti budování kompetence v oblasti využití umělé inteligence u zákazníků po celém světě.

Chceme být globálním leaderem v oblasti cloudu, dat a umělé inteligence, říkají zakladatelé skupiny Adastra

Kromě změn ve vedení české Adastry hlásí novinky také celá skupina Adastra. “Od změn si mimo jiné slibujeme rychlou globální expanzi. Nová struktura a vedení umožňuje efektivněji alokovat veškeré zdroje tak, aby se Adastra brzy stala globálním leaderem v oblasti cloudu, dat a umělé inteligence,” vysvětluje zakladatel a člen představenstva společnosti Jan Červinka.

Nová integrovaná struktura společnosti vychází vstříc potřebám zákazníků. Díky investicím do globálních center v oblasti cloudu, dat a umělé inteligence, vytvořením globálního vedení v klíčových odvětvích a plné integraci globálních dodavatelských kapacit pod jednu provozní jednotku tak dosáhnou zákazníci kdekoli na světě na služby celé skupiny.

“Tato transformace umožní společnosti pokračovat v růstu na klíčových trzích v Kanadě, střední Evropě a Německu. Podpoří také rychlejší průnik na trhy v USA a západní Evropě a rozšíření dodávek v jihovýchodní Asii, Latinské Americe a jižní Asii,” říká Jan Mrázek, zakladatel a člen představenstva společnosti Adastra.

Globální změny skupiny Adastra ve zkratce

· Rob Turner – Adastra Global CEO
· Pavel Kysela – Adastra Global COO
· Lukáš Houba – Chief Financial Officer
· Ondřej Vaněk – Chief AI Officer
· Kevin Harmer – Chief Cloud Officer
· Kristian Gravelle – Chief Marketing Officer
· Rahim Hajee – CEO Adastra North America
· Štěpán Kopřiva – CEO Adastra Česká republika
· Toma Buchinsky – Global Head of Automotive & Manufacturing and GM Adastra Germany
· Marius Maslo – Chief Revenue Officer DACH (region Německo, Rakousko a Švýcarsko) and GM Adastra Slovakia
· Nick Shopov – CEO Global Delivery
· Lyoubomir Ovtcharov – COO Global Delivery
· Darren Edery – Advisor to the Board

TZ

Související články

Leave a Comment