Nový záložní zdroj napětí pro Hotel Horizont

Schneider Electric APC Smart-UPS Ultra On-Line Lithium ion

Zástupci společnosti Schneider Electric CZ se v polovině května 2023 zúčastnili jako partner akce MAIFEST 2023, kterou pořádal distributor SWS a.s. v Hotelu Horizont v Peci pod Sněžkou.

Odborníci ze Schneider Electric CZ, Secure Power Division, která distribuuje na českém trhu kompletní infrastrukturu pro ochranu napájení a její zálohu, představili parterům a resellerům klíčové produkty a novinky, které jsou dlouhodobě známy pod značkou APC.

Petr Baudyš předání
Petr Baudyš, Channel Manager CZ & SK, Secure Power Division, Schneider Electric (vpravo) s vedoucím IT oddělení (vlevo) a ředitelem hotelu (uprostřed) při předání UPS

Během příprav akce si Petr Baudyš, Channel Manager CZ & SK, Secure Power Division, Schneider Electric, povšiml, že v hotelu u jednoho pokladního systému využívají záložní zdroj napětí od značky APC, Back-UPS 650 VA, který je v provozu již 20 let. Napadlo jej, že jako poděkování za projevenou důvěru k záložním zdrojům napětí od APC daruje řediteli hotelu Pavlu Bednářovi novou UPS Back UPS Pro BR 650 VA. Společně s ředitelem hotelu Horizont si novou UPS v rámci akce převzal vedoucí IT oddělení.

APC logoZástupci hotelu byli novou UPS velmi potěšeni a zdůraznili, že produkty APC mají v jejich provozu nezastupitelné místo. Počasí v horách je velmi proměnlivé a bouřky v průběhu letní sezony mohou významně ovlivnit dodávku elektrické energie. Důkazem jsou krátkodobé výpadky napětí, které se vyskytují v průběhu celého roku. Záložní zdroje napětí mají v počtu desítek kusů nasazené na všechny důležité systémy a jsou pro chod hotelu a poskytování služeb klientům nepostradatelné.

„Mé přání je, aby nová UPS Back UPS Pro BR 650 VA sloužila zákazníkovi stejně spolehlivě a tak dlouhou řadu let jako její předchůdce,“ dodal závěrem Petr Baudyš, Channel Manager CZ & SK.

V rámci akce měl Schneider Electric také prezentaci, kde Lukáš Votrubec, Sales Partners Manager, představil nové záložní zdroje napětí Smart-UPS ULTRA. Tyto nové modely díky tomu, že využívají komponenty nové generace, jsou o polovinu menší a lehčí než je standardní portfolio Smart-UPS.

Lukáš Votrubec přednáška
Lukáš Votrubec, Sales Partners Manager, Secure Power Division, Schneider Electric

Schneider Electric logoDalší výhodou jsou výhradně lithium-ion baterie, které záložní zdroje obsahují. Účastníci prezentací viděli výhody Li-Ion variant UPS, které jsou v nabídce zastoupeny dalšími modely Smart-UPS a Easy-UPS. Li-Ion varianty nabízí delší dobu zálohy v menším a lehčím provedení a 2-3x delší dobu životnosti v porovnání s olověnými verzemi UPS. Jsou atraktivní pro zákazníky, kteří potřebují zajistit delší dobu zálohování v případě výpadků napětí.

Nejmenší a nejlehčí 5kW záložní zdroj s lithium-iontovými bateriemi
Nejmenší a nejlehčí 5kW záložní zdroj s lithium-iontovými bateriemi – o 30 % menší, o 50 % lehčí, 1,5x větší výkon, 3x delší životnost baterie, podpora architektury EcoStruxure

Související články

Leave a Comment