Designové kulky do uší, co potěší

ERATO Apollo

Bezdrátové sluchátka, respektive špunty do uší se v posledních letech staly hitem. Zkusit to bez drátů, je nejen velká výhoda, ale především trendem a možností se odlišit. Představíme vám povedená sluchátka, která jsou rivalem pro oblíbená AirPods od Apple.

Výrobou bezdrátových špuntů se nenechala zahanbit celá řada výrobců. Nabízejí tak alternativu ke klasickým sluchátkům, u kterých nenajdeme kabel ani 3,5 mm jack. Tím odstraňuje častý neduh, spočívající právě v kabelu, který nejen překáží, ale často se zašmodrchá. Na druhou stranu špunty nabízejí omezenou dobu poslechu, a to z důvodu malé integrované baterie a nutnost je tak neustále dobíjet. Jejich výdrž však prodloužit lze a jde se na to chytře. Co nabízí zajímavý model Erato Apollo 7S?

S 8 gramy v uších

Erato je taiwanský start-up, který díky kampani na Kickstarteru získal peníze na vývoj a produkci sluchátek Apollo 7. V současnosti je na trhu její nová generace 7S. Podle tvůrců jde prý o jedny z nejmenších špuntových bezdrátových sluchátek na světě. Konstrukce je z plastu a k dostání je ve čtyřech barvách – černá, stříbrná, šedá a růžová. Jejich design je moderní, hezký a připomíná kulku.

Oba špunty váží pouze 8 gramů – jejich používáním tak každé ucho po vložení zatížíte 4 gramy. Jejich frekvenční rozsah činí 20 Hz až 20 kHz, impedance je 16 Ohmů, citlivost 98 dB, vybavené jsou mikrofonem (každý špunt) a na baterie vydrží zhruba 3 hodiny. Prostřednictvím vlastní technologie navíc ovládá snižování spotřeby energie, zvyšuje citlivost a zlepšuje redukci šumu. K propojení se zařízením poskytující audio dochází prostřednictvím technologie bluetooth. Dosah je 10 metrů a NFC není k dispozici.

Pouzdro obsahující energii

V balení najdeme nejen sluchátka, ale jak to u těchto špuntů bývá, i pouzdro. To zároveň slouží k jejich dobíjení. O přísun energie se tak stará jakási dokovací stanice – je to takový šuplík. Po vložení do ní dojde automaticky k jejich dobíjení. Nejprve je však nutné energii někde vzít. Ta se do pouzdra dodává skrz USB portu (v balení se nachází USB kabel), ale uvnitř pouzdra se nachází také integrovaný akumulátor (60 mAh), takže i na cestách, vložením špuntů do pouzdra je lze snadno nabíjet. To je velká výhoda – pokud není v dosahu USB zásuvka. Energie v dokovací stanice vystačí na dvojnásobné dobití sluchátek – tak mohou nabídnout až 9 hodin poslechu, což je na den více než dostačující doba. Krabička je také z plastu, najdeme na ní dvě diody. Jedna signalizuje nabíjení vložených sluchátek a druhá slouží k oznámení nabíjení baterie vestavěné v obalu.

Špunty sedí v uších překvapivě dobře. Za to mohou koncovky sluchátek, které se otáčí o 360°, takže jsou plně kompatibilní s různými tvary uší (v balení jsou navíc nástavce stabilizující pozici sluchátka). Poslech hudby s nimi se stává jedním z krásných pocitů, které jste kdy zažili. Může za to nejen konstrukce, hardware, ale také použitá technologie Verse podávající dobrou kvalitu zvuku – bohatší a čistější s přiměřenými basy. Dobře izolují okolní zvuky, takže při poslechu zas až nic rušit nemusí a téměř nepostřehnete ani šum. Na obou špuntech najdete jedno tlačítko. To slouží pro vše – k zapnutí/vypnutí, párování, zvednutí telefonu, přehrávání hudby, sledování skladeb nebo ovládání hlasitosti. Stačí na něj kliknout, přidržet nebo dvojitě poklepat. A je jedno, zda špunty ovládáte levým či pravým tlačítkem. Výhodou je, že špunty jsou odolné proti vodě (certifikace IPX5), takže je lze použít i venku a nemusíte mít strach ani z případného potu v uších například při běhání, a mimochodem ani při této činnosti z uší nepadají.

Párování probíhá tak, že nejprve zapnete jedno tlačítko a prostřednictvím bluetooth technologie se přihlásí například ke smartphonu. Jamile se tak stane, zapněte druhé sluchátko. Takto lze používat buď obě sluchátka, anebo pouze jedno. Každé je, jak jsme již zmínili, vybaveno vlastním mikrofonem. Ten pracuje dobře a jeho prostřednictvím zachycený zvuk působí věrně a lze ho použít pro hands-free telefonování.

Závěrem, anebo zhodnocení Erato Apollo 7S

Erato Apollo 7S jsou elegantní kompaktní bezdrátové špunty, ve tvaru kulky, které vypadají a zní dobře. Na jedno nabití nabízí poslouží přibližně tři hodiny a další energii si lze brát z pouzdra. Pokud se však podíváme na jejich cenovku, která činí 5 000 Kč, potom nám přijdou poněkud drahé. Kdyby byla cena alespoň o třetinu nižší, bylo by to vzhledem k tomu, co nabízejí adekvátní. Velkým konkurentem tak zůstávají velmi známé a používané Apple AirPods, které stojí 4 000 Kč a řada uživatelů na ně nedá dopustit.

Související články

Leave a Comment