Česká firma je dodavatelem zdravotnického zařízení pro medicínské služby v Jordánsku

EMBITRON_Extremiter_3

Po ekonomicko-diplomatické návštěvě Jordánska vedené náměstkem ministra zahraničních věcí Martinem Tlapou se společnost EMBITRON stal autorizovaným dodavatelem zdravotnického zařízení pro medicínské služby jordánského státního sektoru. Náměstek ministra předal vojenské nemocnici King Hussein Medical Center jako dar České republiky přístroj Extremiter 2010 určený k léčbě poruch prokrvení končetin.

Jordánská státní zdravotnická zařízení mohou nakupovat od českých výrobců

Ekonomicko-diplomatická jednání českých výrobců zdravotnické techniky a náměstka ministra zahraničních věcí Martina Tlapy s autoritami jordánského zdravotnictví byla úspěšná. Společnosti EMBITRON, Linet a Medin, jež otevřely obchodní trh mezi Jordánskem a Českou republikou, byly zároveň zařazeny na seznam autorizovaných dodavatelů, od kterých mohou jordánská státní zdravotnická zařízení nakupovat moderní zdravotnické přístroje a vybavení. „Zařazení mezi autorizované dodavatele nám otevřelo dveře na nový trh. Do Jordánska bychom rádi dodávali zdravotnické přístroje EMBITRONU, ale i ostatních společností spadajících pod CertiCon Group. Se zdravotnickou technikou máme dlouholeté zkušenosti. Rostoucí zájem ze zahraničí dokládá, že naše hardwarová i softwarová řešení, vyráběná často i na zakázku, patří mezi ta nejmodernější a bez problémů dokáží obstát před konkurencí,“ dodává Ing. Vladimír Mařík ml., obchodní ředitel společnosti CertiCon.

Rozhodnutí bylo oznámeno poté, co náměstek ministra zahraničních věcí 22. května předal vojenské nemocnici King Hussein Medical Center dary České republiky, které tvořily zdravotnické přístroje a nástroje vyrobené zmíněnými českými výrobci. Předání darů bylo realizováno v rámci projektu ekonomické diplomacie PROPED, jehož celková hodnota činila 2,9 milionu korun. Slavnostního předání se zúčastnili zástupci výrobců, čelní představitelé jordánského vojenského zdravotnictví, lékaři uvedené nemocnice a novináři.

Extremiter pomáhá při špatném prokrvování končetin

Extremiter 2010 poskytuje vakuově kompresní terapii pro pacienty s poruchou prokrvení končetin. Mimořádně velkou účinnost vykazuje při léčbě senzomotorické diabetické polyneuropatie i při léčbě diabetických ulcerací (diabetická noha). Přístroj vyrábí společnost EMBITRON, která je členem CertiCon Group.

Autor: Petr Smolník, šéfredaktor

Související články

Leave a Comment