Verbatim Micro SDXC Card PRO UHS-I U3 128GB

47044 MICRO SDXC CARD PRO UHS-I, U3 128GB CLASS 10 INCL ADAPTOR reseller

Existuje jednoduchý způsob, jak sdílet data v telefonu a počítači, aniž byste museli spoléhat na datové připojení. Na paměťové karty v poslední době trochu zapomínáme, ale pořád se mohou víc než hodit. Hlavně pokud mají pořádnou kapacitu. A se 128 GB musí vystačit i některé levné notebooky vybavené SSD diskem. Rychlostní třída 3 navíc zaručuje velmi svižný přenos dat.

VerbatimHodně uživatelů už žije téměř výhradně v on-line světě a na paměťové karty jako bychom zapomínali. Ostatně digitální fotoaparáty z trhu téměř vytlačily chytré telefony, které navíc nabídnou i terabytové úložiště. A to už nemluvíme o tom, že doslova za pár korun si pořídíme obrovský prostor na cloudu. Ale ne vše funguje vždycky ideálně a každý z nás se občas ocitne off-line. Pak se hodí mít aspoň nějaká data pěkně při sobě. Dobrou variantou pro tyhle případy je SDXC paměťová karta.

Z telefonu nebo akční kamery do notebooku a zpět

Karty formátu SD nejsou žádnou novinkou a v mobilních telefonech jsou dnes de facto respektovaným standardem. Pravda, ve velikosti micro SD. Podporuje ji ale naprostá většina tabletů a také velké množství současných smartphonů, byť si často musíte zvolit, jestli chcete využívat druhou SIM nebo právě paměťovou kartu. Ale to zase nebývá až tak zásadní problém, minimálně na určitou dobu, kdy chcete přenést data nebo si prostě pustit hudbu či film. Pozitivní přitom je, že micro SD do standardního formátu SD karty, lze převést jednoduchým pasivním adaptérem. A čtečku běžných SD karet mají zase většinou i rozměrově malé notebooky, které jinak s nabídkou portů celkem šetří.

Suma sumárum, společně s externími flash disky (včetně USB donglů) jsou paměťové karty SD docela dobrou variantou, jak vyřešit problém s nedostatkem místa nebo sdílením dat. Oproti různým USB flashkám nebo diskům, má paměťová karta výhodu v rozměrech. Můžete ji klidně nosit i v peněžence a místo rozhodně zabírat nebude. Karta má rozměry 15 x 11 mm x 1 mm a váží pouhých 1,6 gramu. Verbatim SDXC Pro U3 je k dispozici v kapacitách od 32, přes 64, až po 128 GB, přičemž ta největší už pojme hodně slušný objem dat. Když si uvědomíme, že 4K video zabere v průměru kolem 5 GB na hodinu, znamená to, že na kartě můžete mít nějakých 25 hodin videa. To je dost i na hodně dlouhý let.

Standardní součástí dodávky je navíc i adaptér formátu Micro SD na SD, takže velmi snadno přenesete nahrané soubory z notebooku do telefonu a naopak. Kombinace Micro SD a adaptéru je velmi populární také u fotografů, kteří používají například digitální zrcadlovky (i z nich už postupně mizí dříve běžné CF karty a nahrazují je právě SD sloty). Mohou totiž velmi snadno přenést nafocené obrázky do počítače, a případně – pokud něco opravdu spěchá –je rovnou poslat z mobilního telefonu.

U3, aby nezdržovala

Technické parametry přitom předurčují Verbatim SDXC Pro U3 pro náročná nasazení. Plusem navíc je odolnost vůči vodě i otřesům. Jde o kartu třídy U3 (nebo také UHS 3). To odpovídá rychlosti zápisu až 45 MB/s a čtení až 90 MB/s. Karta tak bez problémů zvládne ukládání videa ve 4K ultra HD, stejně jako rychlé záznamy velkých fotografií. Samozřejmě to ale oceníte i při přenášení velkých objemů dat z počítače nebo naopak do něj, stejně tak můžete fotky (a další soubory) klidně upravovat i na kartě, aniž by to zdržovalo.

Související články

Leave a Comment