Společnost Exclusive Networks dokončila akvizici společnosti Veracomp

Exclusive Networks Veracomp

Společnost Veracomp, IT distributor působící v 19 zemích střední a východní Evropy, dokončila prodej celé své distribuční sítě společnosti Exclusive Networks.

Smlouva o prodeji společnosti Veracomp byla podepsána v září 2020. Uzavření této transakce podléhalo několika podmínkám, včetně souhlasu Evropské komise. S nyní již schválenou akvizicí rozšířila společnost Exclusive Networks své globální zastoupení, počet zaměstnanců i provozní příjmy, aniž by narušila přidanou hodnotu poskytovanou zákazníkům a partnerům na lokální i mezinárodní úrovni.

“Poslední měsíce byly obdobím velmi dynamického rozvoje Exclusive Networks po celém světě. Snažíme se investovat do společností, které dokonale rozumí potřebám lokálního trhu. Akvizice společnosti Veracomp do našich struktur je jedním z nejdůležitějších kroků expanze v souladu s touto strategií. Získáváme tímto způsobem jedinečnou příležitost k úspěchu ve střední a východní Evropě. Nepochybně využijeme silné obchodní základy i soudržnou organizační kulturu společnosti Veracomp, která se osvědčila v 19 zemích regionu, “ říká Jasper Trolle, generální ředitel společnosti Exclusive Networks.

Společnost Veracomp, založená v roce 1991 v Polsku, je distributorem ICT řešení více než 140 výrobců. V průběhu let si společnost vybudovala vztahy s několika tisíci obchodními partnery, kteří budou moci využít rozšířených výhod plynoucích z nového vlastnictví Exclusive Networks. Podmínky spolupráce s výrobci a integrátory se nezmění. Společnost prozatím pokračuje v činnosti pod značkou Veracomp a bude v blízké budoucnosti přejmenována na Exclusive Networks (CEE).

Nový předseda představenstva společnosti Veracomp, Mariusz Kochański, se stane také generálním ředitelem nového regionu Exclusive Networks CEE a reportovat výsledky bude přímo Gerardu Allisonovi, SVP EMEA.

“Pro společnost Veracomp jde o zásadní okamžik – spojujeme síly s globálním distributorem, který spolu s námi zahájí své působení v novém regionu. Budeme pokračovat v rozvoji podnikání způsobem, který zajistí značnou samostatnost a svobodu spolupráce – tento přístup nás také přesvědčil, abychom se stali součástí skupiny Exclusive Networks. Chceme umožnit partnerům přístup k inovacím i profesionální podpoře našeho týmu, a to na základě vlastních zkušeností i znalostí distributora působícího na pěti kontinentech. Jsme pevně přesvědčeni, že z této akvizice budou mít prospěch všichni zákazníci, partneři i zaměstnanci,” vysvětluje Mariusz Kochański.

Společnost Veracomp (Exclusive Networks CEE) nabízí široké portfolio řešení v oblasti správy sítí a IT infrastruktury, IT zabezpečení, telekomunikační infrastruktury, úložišť a serverů, audiovizuálních a digitálních signálních systémů, lékařského zobrazování, systémů na správu dokumentů, produktů pro uživatele v domácnostech / SOHO, průmyslových řešení nebo IoT.

Související články

Leave a Comment