Společnost Canon získala nejvyšší ocenění za přístup k udržitelnému rozvoji

Canon EcoVadis

Společnost Canon si již šestým rokem po sobě vysloužila zlatou pečeť agentury EcoVadis za trvalé úsilí o udržitelný rozvoj. V celosvětovém měřítku přitom na toto prestižní hodnocení dosáhnou jen tři procenta firem.

Nezávislá agentura EcoVadis ve své každoroční analýze hodnotí společnosti v mnoha oblastech, které jsou klíčové pro splnění cílů udržitelnosti. Jsou jimi zejména ochrana životního prostředí, dodržování lidských práv, férové podmínky pro zaměstnance, etika a dopady zadávání udržitelných veřejných zakázek. Hodnotící zpráva EcoVadis pro letošní rok dochází k jednoznačnému závěru, že si společnost Canon počínala ve všech oblastech mimořádně dobře, zejména pokud jde o její postupy týkající se ochrany životního prostředí.

Canon byl oceněn i za design svých produktů, který zohledňuje snadnou recyklaci, stejně jako za opatření přijatá ke snížení spotřeby energie a emisí CO2. Zpráva o zlaté pečeti udělené také pro rok 2021 nezávislou agenturou EcoVadis navíc přichází nedlouho poté, co společnost Canon představila nejnovější přírůstky do svých zavedených řad repasovaných kancelářských multifunkčních zařízení – imageRUNNER ADVANCE EQ80 4200 a 6275i.

K dnešnímu dni agentura EcoVadis hodnotila přes 75 000 obchodních společností ve 150 zemích světa. Používá k tomu jedinečnou metodiku, která je postavena na mezinárodních standardech společenské odpovědnosti firem, a to včetně ISO 26000, Global Reporting Initiative nebo platformy Global Compact fungující pod záštitou OSN.

Související články

Leave a Comment