SoftwarePro doporučuje přechod na novější verze systémů dříve než bude pozdě

SoftwarePro Multilicence trvalé

SoftwareProNení to tak dávno, co jsme se specialisty ze SoftwarePro bavili o důležitosti softwarového auditu a případného přechodu na novější verze software ve firmách a jsme tu zas. Proč? Inu hlavně proto, že většina firem v česku si stále neuvědomuje, jak důležitý je přechod na novější verze softwaru v rámci firemních počítačů.

Aktualizace software jdou totiž ruku v ruce i s bezpečností vaší firmy a není to tak dlouho, co jsme byli svědky nejednoho narušení firemních sítí právě i díky nedostatečné údržbě softwaru – např. Benešovská nemocnice (o které jistě všichni slyšeli), kdy došlo ke zneužití dat, ale i kompletnímu odstavení systému. Pravidelnou údržbou firemního software a jeho aktualizací můžete právě takovým případům předejít a zároveň i třeba zefektivnit dělbu práce ve vaší firmě.

Nemluvě o tom, že aktualizace software teď bude o to důležitější, když 14. ledna 2020 skončila podpora Windows 7 i serverového OS Windows Server 2008. Dodnes tyto systémy podle výzkumu využívá každý 3. počítač, a tak je otázkou, kolik z nich máte ve své firmě vy?

Je důležité upozornit také na fakt, že již neexistuje legální forma upgradu Windows 7 na Windows 10 zdarma, která by uživatele opravňovala provést tento upgrade bez nutnosti dalšího dolicencování, i když se na internetu objevují mnohokrát opačné, mylné informace.

Proč tedy nezvážit cenově výhodnou a legislativně zcela čistou alternativu ve formě druhotných licencí? Vždyť aktualizace na nejnovější verzi Windows 10 PRO skrz Microsoft vás může vyjít na neskutečné peníze. Specialisté ze SoftwarePro se proto podívali na to, jak by mohl vypadat vzorový případ pro aktualizaci softwaru firmy s 50 PC a ani my se nestačili divit, jak velký rozdíl v úspoře může druhotný software znamenat.

Vzorový příklad SoftwarePro pro firmu s 50 PC na vybrané produkty:

Produkt: Nová multilicence: Druhotná multilicence: Úspora v %:
Windows 10 PRO Upgrade 221.250,- CZK bez DPH 123.000,- CZK bez DPH 44 %
Windows 10 Enterprise Upgrade 2019 LTSB 348.000,- CZK bez DPH 258.500,- CZK bez DPH 26 %
Microsoft Office 2019 Standard 503.000,- CZK bez DPH 322.500,- CZK bez DPH 36 %

Na tomto příkladu se ukázalo, že s druhotným softwarem se dá ušetřit pořádný kus firemního rozpočtu i na aktuálních verzích softwarových produktů a v době, kdy bude končit například i podpora kancelářských balíčků Office 2010 je aktualizace opravdu na místě.

SoftwarePro ale není jen prodejcem druhotných licencí, ale společností, která nabízí i licence nové, konzultace a porovnání s předplatnými produkty. Bezkonkurenční portfolio druhotných multilicencí Microsoft pro firmy a kompletní softwarový audit pak doplňují kompletní nabídku společnosti.

 

 

Další články společnosti Software Pro:

Zájem o druhotný software v česku roste

Nepodceňujte (ne)zabezpečení vašeho softwaru říkají odborníci ze SoftwarePro

Rozhovor: Nebezpečné licence z druhé ruky?

Jak získat zpět peníze za nevyužívané softwarové licence?

Související články

Leave a Comment