Miroslav Řezníček bude předsedou představenstva a generálním ředitelem společnosti Servodata

Miroslav Řezníček

Novým předsedou představenstva a generálním ředitelem akciové společnosti Servodata se od 1. června 2021 stane Miroslav Řezníček. Ve své nové roli se zaměří na implementaci rozvojové strategie, orientované především na přípravu velkých IT řešení, na oblast kybernetické bezpečnosti, ale také na specifické projekty pro průmysl a dopravu. Součástí jeho nové mise bude také zahraniční expanze společnosti Servodata v regionu střední a východní Evropy.

Miroslav Řezníček má dlouholeté zkušenosti v oblasti vrcholového řízení informačních a komunikačních technologií, vedení obchodních týmů a řízení rozvoje podnikání ve veřejném i korporátním sektoru. Do společnosti Servodata přichází s jasnou vizí: “Společnost Servodata se stala součástí velké poradenské a technologické skupiny Moore Czech Republic, a otevřela si tak nové pole působnosti v mezinárodním měřítku. Jsem připravený vést Servodata na cestě její další produktové, obchodní a regionální expanze, která by měla během tří let minimálně zdvojnásobit její obrat a podstatně zvýšit efektivnost.“

Miroslav Řezníček působil jako generální ředitel a předseda představenstva společnosti ČD Telematika, která se pod jeho vedením úspěšně přeorientovala z poskytování interních služeb v rámci drážní skupiny na společnost plně připravenou na rychlou realizaci obchodních příležitostí v dopravním sektoru a na poskytování komplexních IT služeb s vysokou přidanou hodnotou v tržním prostředí.

Dříve také zastával pozici ředitele pro Českou republiku ve společnosti Asseco Central Europe, která je předním evropským dodavatelem velkých softwarových řešení. Pracoval též jako generální ředitel DELL Slovensko, kde se zasloužil o výrazný růst profitabilního podnikání této společnosti. Miroslav Řezníček získal i rozsáhlé zkušenosti v oblasti telekomunikačního businessu, ve kterém působil téměř 15 let, a to ve společnostech SPT TELECOM a Contactel.

V roli generálního ředitele společnosti Servodata se bude zabývat dalším rozvojem stávajících ICT služeb, rozvojem produktového portfolia a vystavením kvalitního mezisektorového obchodního týmu. „Vidím velké možnosti v užším propojení našich produktů a služeb s průmyslovými a dopravními celky, kterým jsme schopni nabídnout jedinečné služby ve spolupráci se dalšími společnostmi skupiny Moore Czech Republic. Kybernetická bezpečnost, prvky robotického zpracování a umělé inteligence v rámci procesů Průmyslu 4.0. nebo matematické modelování v servisní praxi jsou témata, která budou v Servodata rezonovat v následujícím období,“ vysvětluje Miroslav Řezníček.

Skupina Moore Czech Republic plánuje rovněž intenzívně využít mezinárodní zkušenosti Miroslava Řezníčka. „Jsme rádi, že do našeho týmu získáváme kvalitní a respektovanou osobnost z oblasti IT a telekomunikací. Miroslav úspěšně působil v několika zemích a tuto jeho zkušenost chceme zužitkovat pro plánovanou expanzi společnosti Servodata v regionu střední a východní Evropy, ale také pro další propojování aktivit v rámci naší mateřské sítě Moore Global,“ říká Petr Kymlička, partner a jednatel skupiny Moore Czech Republic.

Miroslav Řezníček vystudoval České vysoké učení technické a University of Chicago, kde získal titul MBA. Mezi jeho koníčky patří zejména golf.

TZ

@RadekVyskovsky

Související články

Leave a Comment