Infinix je nejrychleji rostoucím výrobcem telefonů na světě

Infinix NOTE 30 VIP

Značka mobilních telefonů Infinix má za sebou rekordní období, když ve třetím čtvrtletí 2023 celosvětově dodala o 4,2 milionu více zařízení než v předchozím roce a meziročně si tak polepšila o 74,8 %, nejvíce ze všech výrobců na trhu. Podle analytické společnosti IDC* se Infinix díky tomuto výkonu zařadil mezi deset největších značek smartphonů na světě z hlediska objemu prodeje.

Infinix, který začínal na rozvojových trzích v Africe a Asii a dnes v rámci pokračující globální expanze působí na 70 trzích po celém světě včetně České republiky a Slovenska, za svůj úspěch vděčí efektivní práci s náklady, díky které může nabízet pokročilé technické parametry v nižších cenových hladinách, a také naslouchání potřebám mladých uživatelů.

„Naší prioritou jsou potřeby mladé generace a naše chytrá zařízení jsou jí šitá na míru,“ uvádí CEO značky Benjamin Jiang. „Díky fúzi špičkových technologií a stylového designu se nám stabilně daří dodávat na trh produkty, které si získávají srdce spotřebitelů. Naše nejnovější modely včetně série Zero 30 sklízejí všeobecný úspěch díky kombinaci cenové dostupnosti, spolehlivého výkonu pro gaming a pokročilé výbavě pro vlogging.“

„Díky inovativní brandingové strategii a spolupráci s vybranými partnery se nám zároveň daří prezentovat se jako atraktivní značka pro mladé lidi. Náš úctyhodný růst ve třetím kvartálu 2023 podtrhuje důraz, který klademe na inovace, efektivitu a spokojenost zákazníků,“ dodává Jiang.

Úctyhodný růst Infinix zaznamenal také na lokálním trhu, kde ve třetím čtvrtletí posílil o 78 %, a to nikoliv meziročně, ale mezikvartálně! Srovnatelné tempo růstu si navíc drží už od počátku svého působení v ČR a SR v létě loňského roku.

„V České republice a na Slovensku působíme teprve od července 2022,“ zdůrazňuje Lukáš Knotte, country manager Infinixu pro CZ/SK. „Během těchto pěti kvartálů jsme vyrostli z nuly na současné čtyři tisíce prodaných kusů týdně, v říjnu 2023 jsme se stali pátou nejprodávanější značkou na trhu a velmi rychle se blížíme k překonání hranice sta tisíc spokojených českých a slovenských uživatelů.”

* IDC Worldwide Quarterly Mobile Phone Tracker, 3Q 2023 (prostřednictvím Brand field)

TZ

Související články

Leave a Comment