Fortinet kupuje společnost Panopta

Panopta

Společnost Fortinet oznámila akvizici firmy Panopta. Ta je dodavatelem inovativní platformy, která je poskytována formou služby a která zajišťuje ucelený přehled a automatizovanou správu podnikové sítě – včetně serverů, síťových prvků, kontejnerů, aplikací, databází, virtuálních zařízení a cloudové infrastruktury.

„Vzhledem ke komplexnímu a rozptýlenému charakteru mnoha IT prostředí podniky potřebují vysoce výkonné a bezpečné sítě, aby dokázaly úspěšně realizovat své digitální obchodní iniciativy. Konvergence bezpečnosti a sítí v podobě tzv. bezpečnostně orientovaného přístupu k síti umožňuje zajistit konektivitu a výkon nezbytný k ochraně dnešního digitálního podniku. Akvizicí společnosti Panopta doplní Fortinet svoji nabídku špičkových bezpečnostních řešení o platformu SaaS, která poskytne ještě lepší přehled o síti a schopnost pružně a rychle řešit problémy v hybridních prostředích, včetně edge a cloudových sítí, a dosáhnout tak ještě vyšší úrovně bezpečnosti a obchodní efektivity,“ říká Ken Xie, zakladatel, předseda představenstva a generální ředitel společnosti Fortinet.

Platforma Panopta je koncipovaná tak, aby umožňovala snadnou spolupráci s partnerskými řešeními. Poskytovatelům řízených bezpečnostních služeb a partnerům s přidanou hodnotou umožňuje jednoduše integrovat toto řešení do jejich vlastních nabídek a rychle je zpřístupnit koncovým zákazníkům. Řízení přístupu podle rolí, které Panopta nabízí, poskytuje vrstvu pro detailní rozlišení zákazníků i pracovníků provozu sítě a bezpečnosti.

Finanční podrobnosti transakce nebyly zveřejněny.

Související články

Leave a Comment