Buď Cyber Fit! Nová iniciativa pro lepší zdraví v kybernetickém prostoru

Buď Cyber Fit

ZEBRA SYSTEMS, distributor IT s přidanou hodnotou a dodavatel řešení Acronis v České republice a na Slovensku, oznámila iniciativu Buď Cyber Fit! zaměřenou na zvýšení povědomí ohledně rizik v kybernetickém světě. Iniciativa je reakcí na situaci, kdy málokdo vědomě zanedbává péči o své zdraví ve skutečném světě, avšak podceňuje rizika ve světě digitálním, která mohou mít stejně závažné důsledky na jeho osobní i pracovní život.

„Automaticky používáme bezpečnostní pásy v autech, cyklistickou helmu na kole, bezpečnostní zařízení ve svém domě či bytě, stojíme na červenou atd., ale ve virtuálním světě se většina lidí takto nezabezpečuje vůbec nebo jen minimálně,“ říká Zdeněk Bínek, ředitel společnosti ZEBRA SYSTEMS. „Přitom s tím, jak stále více životních záležitostí přesouváme do digitálního prostoru, se ztráty z kybernetických incidentů postupně blíží ztrátám způsobeným „tradičními“ metodami či nehodami v reálném světě.“

Na stránce iniciativy Buď Cyber Fit se zájemci z řad jednotlivců ale i firem mohou dozvědět více o aktuálních rizicích v kybernetickém prostoru. Na stránce je rovněž jednoduchý formulář, který respondentovi po vyplnění sdělí, jaké je jeho „Cyber Fit“ skóre, a možnost případně kontaktovat tým odborníků k nezávazné konzultaci o jeho zlepšení. Tak jako je zvykem chodit k lékaři na preventivní zdravotní prohlídky, iniciativa Buď Cyber Fit! má za cíl fungovat jako prostor, kam jednotlivci a firmy chodí na preventivní prohlídky svého kybernetického zdraví.

Iniciativa oslovuje tyto skupiny uživatelů:

  • Jednotlivci/spotřebitelé využívající své počítače a mobilní zařízení k osobním účelům
  • „Prosumers“ (= professional consumers), tedy profesionální uživatelé alias lidé pracující na volné noze, kteří využívají své počítače jak k pracovním, tak osobním účelům
  • Kanceláře a firmy, které využívají více počítačů ke své práci Stav svého kybernetického zdraví je možné otestovat na https://www.budcyberfit.cz.

Související články

Leave a Comment