2N hostila distributory z celého světa

2N Distributor Summit

Na konci září se v pražských Modřanech konalo mezinárodní setkání 2N Distributor Summit. Nový CEO společnosti 2N Telekomunikace Michal Kratochvíl při něm více než 70 světovým distributorům oznámil ambiciózní strategický cíl: stát se ve spolupráci se společností Axis Communications největším výrobcem interkomů na trzích EMEA a Severní a Jižní Ameriky do roku 2025. 2N se dále bude zaměřovat hlavně na produkty a řešení pro rezidenční a komerční budovy.

Společnost 2N se sídlem v Česku je od roku 2016 součástí skupiny švédského výrobce IP kamer Axis Communications, má více než 330 zaměstnanců a její obrat v roce 2018 tvořil 43 milionů EUR. 2N se zaměřuje na IP interkomy, tedy dveřní komunikátory připojené k síti. V této oblasti je již světovým leaderem, na trhu však stále převládají analogová zařízení. Cíl stát se největším západním výrobcem interkomů oznámený na distributorském setkání by znamenal udržet meziroční růst prodejů o 25 % a dosáhnout podílu 25 % na trzích v Severní a Jižní Americe a 17 % na EMEA trhu. Podle průzkumů IHS je přitom největší poptávka po instalaci interkomů v rezidenční oblasti (samostatné vily či bytové domy) nebo v komerčních objektech, například v kancelářských budovách. Tomu odpovídá i směřování produktového vývoje 2N.

Setkání 2N Distributor Summit pořádá společnost 2N již 14. rokem a letos se jej zúčastnilo více než 70 distributorů z celého světa. Během dvou intenzivních dnů měli účastníci možnost vyslechnout si 26 tematických prezentací a diskutovat o trendech. Poprvé také mohli vidět produkty, jejichž uvedení se chystá příští rok. Jde například o vnitřní odpovídací jednotku 2N Indoor View a luxusní dveřní IP interkom 2N IP Style se skleněným povrchem a 10palcovým dotykovým displejem.

Související články

Leave a Comment