Zebra Technologies se spojila s Xplore Technologies

Zebra Technologies, koupila společnost Xplore Technologies, výrobce odolných tabletů, notebooků a dalšího příslušenství určeného především do náročných podmínek.

Nabídka společnosti Xplore doplňuje technologie, mobilní výpočetní systémy a portfolio Zebry. Tyto produkty ocení nejen zákazníci trhů, na kterých už je Zebra klíčovým hráčem, jako jsou maloobchod, výroba, doprava a logistika nebo zdravotní péče. Společnosti to ale také umožní oslovit širší okruh zákazníků na nových trzích a urychlit tak svůj celkový růst. Odolné tablety a počítače najdou využití primárně na poli vládní a veřejné bezpečnosti pro armádní či policejní účely. Uplatní se ale také ve výrobě, která probíhá ve ztížených podmínkách.

Produkty značky Xplore se totiž vyznačují především dlouhou životností a spolehlivostí i v těch nejnáročnějších terénech. Odolné tablety a notebooky zvyšují produktivitu terénních pracovníků, zajišťují větší kontinuitu dat mezi různými systémy a umožňují vedoucím pracovníkům v reálném čase rozhodnout o tom, jak přizpůsobit výrobu nebo služby podmínkám na trhu. Reagují tím na nástup éry tzv. informačních pracovníků – odborníků, kteří potřebují mít v reálném čase neustálý přístup k datům a také nástroje pro jejich sběr.

V mnoha oblastech se začaly zavádět nové sociální a ekonomické standardy a digitalizace je jedním z nich. Pokračující spolupráce soukromého a veřejného prostoru může ovlivnit standardizaci odolných mobilních zařízení, která povedou k pokroku na pracovišti i mimo něj.

„V dnešní ekonomice jsou investice do digitalizace klíčovým krokem pro strategie našich zákazníků. Spojení s Xplore rozšiřuje sortiment našich produktů o odolné tablety, což je významným milníkem na cestě k růstu celkového výkonu. Již v minulosti jsme popsali potenciální možnosti expanze, které jsou v souladu s vizí a strategií společnosti. Spojení s Xplore tento předpoklad dokonale splňuje. Umožňuje nám totiž přístup ke skvělému týmu a produktům na velice atraktivním trhu,“ říká Anders Gustafsson, CEO Zebra Technologies.

Xplore například díky svým odolným tabletům XLATE B10 nedávno pomohla firmě MH Equipment přejít na provoz zcela bez použití papíru. Jednalo se primárně o digitalizaci v oblastech prodeje, správy zásob, zákaznických služeb nebo platebních operací.

„Jsme velice spokojení s návratem našich investic. Velmi rychle se zvýšila naše provozní efektivita, došlo k omezení plýtvání a ušetřili jsme tisíce dolarů ročně na nákladech na tisk. Navíc se také zlepšila úroveň spokojenosti našich zákazníků. To vše nám pomohlo zvýšit naše úspory a získat nové zdroje příjmů,“ říká Randy Kaluza, provozní ředitel společnosti MH Equipment.

Související články

Leave a Comment